ככה דואגים לניקיון של העיר – מידי שבוע יום מחזור חשמלי

האלטעזאכן החדש: המקרר, מכונת הכביסה, או התנור התקלקלו? מהיום אפשר לפנות אותם למיחזור בקלות וללא עלות.

תאגיד מ.א.י. למיחזור פסולת אלקטרונית: "קוראים לתושבי מבשרת ציון להצטרף לחוד החנית של האזרחים ששומרים על הבריאות וממחזרים"

תאגיד מ.א.י. למיחזור לפסולת אלקטרונית והמועצה המקומית מבשרת ציון מכריזים על "יום חשמלי".

מדי שבוע, תוכל כל משפחה במבשרת ציון להוציא למדרכה הסמוכה לביתה את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה שהתקלקלו, ורכב איסוף מיוחד יגיע וייקח את המוצרים למיחזור אלקטרוני, וכל זאת ללא עלות לתושב.

מדובר בפתרון נוח לתושבים להעברת פסולת גדולה וכבדה למיחזור, תוך שמירה על החוק וללא צורך בשינוע עצמי למרכזי האיסוף הקיימים בארץ.

צילום: תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית

במבשרת ציון ניתן להוציא את הפסולת האלקטרונית מיום שני אחר הצהריים ועד שלישי בשעה 8:00 בבוקר. רכבי איסוף מיוחדים ידאגו לפנות את הפסולת האלקטרונית למיחזור מסודר.

צילום: תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית

במסגרת "יום חשמלי", ניתן לפנות מהבית אל המדרכה הסמוכה את כל המכשירים שהתקלקלו, החל ממקרר ומכונת כביסה, דרך מזגנים, קומקומים ומחשבים ועד למטענים ופלאפונים מקולקלים. באמצעות הפינוי ממדרכות העיר, מתכוונים העירייה ותאגיד מ.א.י למנוע את שריפת הפסולת הפיראטית בפאתי הערים והשכונות, לשמור על בריאות תושבי העיר ולשפר את איכות החיים.

 

כשלב ראשון למיזם, הוקמו ברחבי המועצה מוקדי איסוף והחל משנת הלימודים הקרובה יקיימו תאגיד המיחזור מ.א.י והמועצה פעילויות הסברה וחינוך בבתי הספר. מדובר בפעילויות חינוכיות שבמסגרתן לומדים התלמידים על החשיבות במיחזור הפסולת האלקטרונית, ופועלים לאיסוף פסולת זו, תוך שהם סוחפים את ההורים, המורים, השכנים והסביבה.

למרות שהפסולת האלקטרונית מהווה רק שניים עד שלושה אחוזים מכלל הפסולת, היא מהווה 70% מתכולתה הרעילה, ומזיקה מאוד לבריאות התושבים.

זאת מכיוון שהיא עשויה מחומרים מזהמים ביותר כמו עופרת וכספית, שעלולים לגרום בין היתר למחלות במערכות העצבים והנשימה. כל אדם בארץ מייצר כ-17 ק"ג פסולת אלקטרונית בשנה, ובסך הכל מייצרים תושבי ישראל יחד כ-160 אלף טון של פסולת אלקטרונית בכל שנה.

כיום, מרבית הפסולת עדיין אינה מגיעה למיחזור, והמשמעות היא שבישראל נשרפת כמות עצומה של פסולת אלקטרונית רעילה ונוצרים הרים של פסולת אלקטרונית רעילה, המזהמת את האדמה, את מקורות המים וגם את האוויר, ופוגעת כאמור בבריאות התושבים.

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים במ.א.י. בתאגיד המיחזור האלקטרוני: "שירות האיסוף מהמדרכות הוא שירות חדשני שהחל לפעול בחודשים האחרונים ברחבי הארץ ואנו רואים עליה דרמטית במיחזור בכל הערים שבהן התחלנו את תהליך הפינוי המוסדר.

אנו קוראים לתושבי מבשרת ציון להצטרף לחוד החנית של אזרחי ישראל ששומרים על בריאות התושבים ועל הסביבה ומפנים בצורה מסודרת ובקלות את המכשירים האלקטרונים המקולקלים שברשותם".

מחזיק תיק איכות הסביבה ד"ר שי בנימין: "לפני כחצי שנה הצבנו מרכז איסוף פסולת אלקטרונית למיחזור מאחורי קניון הראל.

למדנו שתושבי מבשרת ציון ששים למחזר, ואנחנו שמחים להקל עליהם לעשות זאת על ידי הבאת מרכז המיחזור אל התושב פעם בשבוע.

מנתונים ראשוניים שקיבלנו  מתאגיד המיחזור על כמות הפסולת שנאספה ממדרכות הישוב עולה שהיענות התושבים היתה יפה ושנאספו כשבעה טון של פסולת אלקטרונית למיחזור.

אני מבקש להודות על כך לתושבים. יום שלישי חשמלי יתקיים בכל שבוע. מי שלא יכול לחכות עד יום שלישי הבא מוזמן להמשיך ולהביא פסולת אלקטרונית אל מרכז המיחזור שמאחורי קניון הראל בכל יום, 24 שעות ביממה."

צילום: תאגיד מ.א.י למחזור פסולת אלקטרונית

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן