מתכוננים לרשום את הילד לגן? זה מה שאתם חייבים לוודא שיש בו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בעוד חמישה שבועות יחזרו הילדים לגנים ולאור מקרי האלימות הרבים והכשלים שנחשפו בגנים שונים, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון בבית החדש לילדכם 

ההרשמה לשנת הלימודים שבפתח בשיאה, מד הלחץ אצל ההורים המתרוצצים בין גנים ושואלים כל גורם רלוונטי על אלמנטים נחוצים ביותר בגן שישמש בית עבור יקיריהם, זו תופעה שכיחה מאוד.

לאחר בחינה של הנתונים, עברתי בין מספר גנים והחלטתי לכתוב את הטור הבא כדי לעשות קצת סדר להורים ולסייע בבחירה טובה יותר, עבורי לפחות.

טריף

הנושא הכאוב והחמור שלצערנו הפך לתופעה התופסת את מרב הכותרות בשבועות האחרונים, הוא מקרי אלימות מצד מטפלות נגד ילדים. כדי שהורה יוכל לפתוח את יום העבודה בראש שקט, עליו לוודא כי בכל פינה ברחבי הגן (למעט השירותים כמובן) מותקנות מצלמות אבטחה המקליטות בכל שלב נתון את המתרחש, וכן לוודא כי הקלטות ישנות נשמרות במערכת.

גני עגנון

 

למה נשמרות? כי אם חלילה וחס גילינו/שמענו מילדינו על מקרה כלשהו או אפילו חשדנו, נוכל לנבור בפרטים ולהסיר דאגה מליבנו, שבלאו הכי פועם בחוזקה לאור החשיפות האחרונות. מצלמות אבטחה זהו גם אינטרס מובהק של הגן, הן על מנת לייצר בטחון בקרבכם, הורים יקרים והם כדי למוסס תלונות כאלו ואחרות באופן מידי באמצעות בחינת הנתונים.

אלמנטים נוספים שלדעתי חשוב לברר בטרם תרשמו אל ילדיכם לגן הם:

גן מחוסן-חשוב שכלל הילדים בגן יהיו מחוסנים במינימום הנדרש.

קורס עזרה ראשונה-רצוי שהגננת והסייעת הצמודות לילדיכם, יעברו קורס עזרה ראשונה, כדי לתת מענה הולם בשעת צורך. הנושא מעוגן בחוק כיום.

לחצני מצוקה בכיתה-אם חלילה וחס קורה מקרה וצריך להזמין אמבולנס, מי יישאר עם הילד בשניות כל כך קריטיות? אסור לעזוב אותו!

מטפים-חובה שבגן יהיו מספר מטפים במרחב.

מרחב ציבורי תקני-תקנות פיקוד העורף קובעות כי ממ"ד יהיה לא פחות מ- 9 מ"ר נטו, גובה מינימאלי– 2.5 מטר, מספר קירות חיצוניים – לא יותר מ-2, קירות חיצוניים בעובי מינימאלי של 25 ס"מ, קירות פנימיים בעובי מינימאלי של 20 ס"מ, בנוסף, בכל ממ"ד יותקנו דלת הדף, חלון הדף מפלדה, חלון אלומיניום וצינורות אוורור. קירותיו הפנימיים של הממ"ד יהיו בעובי מינימאלי של 20 ס"מ. ולא פחות מכך. ולכל מי ששואל עכשיו אם הוא צריך להתחיל לבוא עם מטר לגן, התשובה היא לא, כי שאלה בנושא למי מאנשי צוות הגן תוביל אתכם לתשובה ברורה: עומד בתקן או לא עומד בתקן.

גני עגנון

 

דבר אחרון שבימים כתיקונם היה משמש ככותרת שלי-החינוך.

מחקרים רבים מצביעים על כך שהתעצבות מוחם של יקירינו היא בין הגילים 0-3. לכן חשוב מאוד לוודא כי הצוות בגן הינו בעל רקע חינוכי המתאים לילדיכם. תם ונשלם עידן הבייביסיטר. הגנים אמורים לתמוך בילד, לסייע לו בצעדיו הראשונים בשלבי הלמידה, הניסוי והתהייה. ולא, לא להיות שמרטפ.

בסיור שערכתי בגני עגנון, ברחוב שי עגנון בירושלים, הנושאים שציינתי הם נדבך חשוב בפעילות. כמאמר הפתגם הידוע, הקדימו תרופה למכה, רישתו כל פינה בגן במצלמות אבטחה, כל הורה שילדו רשום בגן, יכול להגיע מתי שרק יחליט, ללא התראה מוקדמת, יקיש את הקוד בכניסה ויביט בעיניו דרך המסך הענק שמוצב בכניסה אל המתרחש בכיתה של ילדו או שיתקרב לגן הגדוש בחלונות גדולים מסביבו ויראה את המתרחש ממרחק של חצי מטר.

גני עגנון

 

דיברנו על גן מחוסן-כל ילד בגני עגנון מחוסן. עזרה ראשונה? בגן העבירו את כל צוות אנשי החינוך המצוינים הפועלים בגן קורס עזרה ראשונה. המטפים פרושים ברחבי הגן. המרחב המוגן עומד בתקן הנדרש והחינוך בראש, וזה אומר שכל אנשי הצוות בגן בעלי רקע עשיר ומרשים בחינוך.

 

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן