חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מצדיעות לך: אירוע הוקרה לנשות הלוחמים בבנייני האומה

נשות הלוחמים בכנס. צילום: מאיה לוין

מצדיעות לך – אירוע הוקרה לנשות הלוחמים

אלפי נשות חיילים התכנסו אמש, ערב ט"ו בשבט, לאירוע הצדעה וחיזוק בבנייני האומה בירושלים. האירוע אורגן על ידי ארגון צל"ש במסגרת מיזם "אשת חיל" לנשות החיילים בהפקת 'כרם הפקות'. מדובר באירוע הגדול הראשון של ארגון צל"ש לנשות החיל.

אירוע ההצדעה לנשות החיילים התקיים בהשתתפות אורית סטרוק, שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, חגית משה, סגנית ראש עיריית ירושלים, נחשון פופוביץ, מנכ"ל ארגון צל"ש, עדן הראל, הרבנית ימימה מזרחי, הזמרות, ספיר גזבר, ויובל דיין שדאגה לשמח את נשות החיילים.

הרב פרץ איינהורן, יו"ר ארגון צל"ש פתח בדברי ברכה וחיזוק את נשות החיילים: "אתן הגיבורות, בזכותכן הבעלים יכולים להילחם בחזית, ואתן העיקר של הבית, החוסן של עם ישראל".

הרב פרץ איינהורן. צילום: מאיה לוין
הרב פרץ איינהורן. צילום: מאיה לוין

אורית סטרוק, שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אמרה: "אני רוצה להגיד תודה לנשים שנושאות על כתפיהן את הניצחון של עם ישראל. אפילו שאתן בצל, לא בכותרות, ולא מראיינים אתכן, אבל כולם יודעים שהניצחון הוא שלכן. בשם ממשלת ישראל אני רוצה להודות לכן".

חגית משה, סגנית ראש עיריית ירושלים הודתה לנשות החיילים ואמרה: "ללוחמות מגיע צלש. אני מצדיעה לכן. ארגון צלש מלווה את החיילים להיות טובים יותר וערכיים יותר".

במהלך הערב, עדן הראל ערכה ראיון אחת על אחת עם בת שבע אבני, רעייתו של אל"מ אפריים אבני שסיפרה שמאז שמחת תורה, בעלה לא היה יום אחד בבית ונתנה טיפים לנשות החיילים כמו איך מנהלים קשר זוגי במהלך המלחמה כשמידי פעם הבעל מתקשר לכמה דקות כשיש מסביבו מלא רעשים.

בת שבע סיפרה שכאישה שמנהלת את משק הבית לבד כבר למעלה משלושה חודשים, יש לה כל כך הרבה מה לשתף את הבעל: "אני עושה הכנה נפשית מה חשוב להגיד לו ואיך לחזק גם אותו".

מיזם אשת חיל של ארגון צל"ש נועד לתת מענה לנשות החיילים הנאלצות להיות רחוקות מבני זוגם במשך שבועות ארוכים, ולאור הסכנות של השירות הצבאי, הן חיות תחת לחצים רבים.

המיזם של ארגון צל"ש מעניקה לנשים הללו תמיכה רגשית ועזרה, תוך שימור וטיפוח הקשר בין בני הזוג במהלך השירות הצבאי וחיזוק נשות החיל באמצעות תכניות מגוונות ואירועים מקומיים להתמודד טוב יותר עם המרחק והאתגרים.

נשות הלוחמים בכנס. צילום: מאיה לוין
נשות הלוחמים בכנס. צילום: מאיה לוין

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן