חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ההתחדשות העירונית נמשכת: מעל 2,700 יחידות דיור חדשות בשלוש שכונות בעיר

נמשכת מגמת ההתחדשות העירונית בירושלים: 2,710 יחידות דיור חדשות בהתחדשות עירונית בשכונות ברמות, בארמון הנציב ובפסגת זאב

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה ירושלים, בראשות שירה תלמי באבאי, החליטה לקדם תוכניות להתחדשות עירונית בירושלים, הכוללות יחד 2,710 יחידות דיור בשכונות רמות, ארמון הנציב ופסגת זאב.

בשכונת פסגת זאב, אושר מתחם שישלב מגורים, שטחי תעסוקה ומסחר ומבני ציבור, על שטח כולל של כ-130 דונם שכיום ריק מבינוי, בסמוך לרחוב סיירת דוכיפת.

התוכנית שביוזמת משרד הבינוי והשיכון, כוללת 730 יחידות דיור שייבנו ב-8 מבני מגורים בני כ-11 קומות וב-2 מבני מגורים של כ-22 קומות, שישלבו 5 קומות לתעסוקה ומסחר. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-365 יוקצו להשכרה לטווח ארוך של 20 שנים לפחות.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-9,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-12,000 מ"ר עבור תעסוקה וכ-4,000 מ"ר עבור מבני ציבור בהם גנים, מעונות, מבני דת, בריאות וקהילה, כ-12 דונם עבור מבני ציבור, וכ-24 דונם של שטחים פתוחים.

כמו כן, התוכנית כוללת שימור מסדרון אקולוגי למעבר בטוח של בעלי חיים, בהם הצבי הארץ ישראלי המצוי בסכנת הכחדה עולמית. זאת, באמצעות גשר שייבנה מעל רחוב סיירת דוכיפת ויבטיח את רציפות השטחים הפתוחים ונגישותם לאתרי הטבע נחל זימרי ויער ענתא הנמצאים מדרום לתוכנית.

התוכנית נערכה על ידי משרד אופק אדריכלים.

הדמיית שכונת פסגת זאב. קרדיט: אופק אדריכלים

בשכונת רמות, אושרו להפקדה שתי תוכניות צמודות להרחבת השכונה בשם "רמת אלון צפון". התוכניות על שטח כולל של כ-95 דונם שכיום ריק מבינוי, והן ממוקמות בדופן הצפון-מזרחית של השכונה.

התוכניות כוללות יחד 1,700 יחידות דיור שייבנו בכעשרים מבני מגורים בני 12 קומות מעל למפלס הרחוב ו12 קומות מתחתיו כלפי הנוף הפתוח, וישלבו חזית מסחרית פעילה כלפי רחוב רמות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכניות כוללות כ-18 דונם עבור מוסדות ציבור וכ-11 דונם עבור שטח ציבורי פתוח.

מעבר לכך, כ-10,000 מ"ר מוסדות ציבור ייבנו כחלק מבנייני המגורים ביניהם גני ילדים, מעונות, בתי כנסת, מוסדות רווחה, מנהל קהילתי ומועדון נוער.

התוכניות יהיו מוטות הולכי רגל ואופניים, שכן הן כוללות תכנון שבילי אופניים ושלושה מעברים ציבוריים בעלי מעלית, לנגישות מרבית של הולכי הרגל לרחוב רמות העליון.

לצד הפיתוח העירוני החשוב, הוועדה קבעה כי יש לשמור על המערכות הטבעיות המתקיימות בתחומי התוכניות ובסביבתן. בהתאם לכך, קבעה הוועדה מסדרון אקולוגי ברוחב כ-80 מטר, למעבר בטוח של צבאים וחיות בר אחרות.

תוכנית המתחם הראשון הוגשה ע"י קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בע"מ ונערכה על ידי משרד אלי רכס אדריכלים, ותוכנית המתחם השני הוגשה ע"י נועם השבת בע"מ ונערכה ע"י משרד קרלוס פרוס אדריכלים.

הדמיית שכונת רמות. קרדיט: אלי רכס אדריכלים

בשכונת ארמון הנציב, אושרה להפקדה תוכנית שתשלב מגורים ומלונאות. התוכנית על שטח כולל של כ-20 דונם, והיא ממוקמת בשכונת ארמון הנציב, בקצה טיילת גולדמן.

התוכנית כוללת כ-100 יחידות דיור שייבנו בארבעה מבני מגורים בני 9 קומות, והקמת שני בתי מלון בני 8 קומות ו-550 חדרים.

בנוסף, התוכנית כוללת המשך לטיילת גולדמן בממשק עם הטיילת הקיימת, שיאפשר מבט פתוח אל הנוף. על כן, התוכנית עתידה לעודד את פיתוח התיירות בעיר ולשפר את איכות המרחב הציבורי בשכונה.

בשטח קיימת תוכנית מאושרת לבית מלון וכעת הוועדה עדכנה אותה, הגדילה משמעותית את שטחי המלון וכן שילבה בה מגורים.

התוכנית הוגשה על ידי חברת "קילאס השקעות" ונערכה ע"י משרד 'פייגין אדריכלים'.

לדברי מתכנן מחוז ירושלים במינהל התכנון, אדר' דן קינן: "הוועדה המחוזית קיימה יום דיונים משמעותי בתוכניות המציעות תכנון איכותי ומעורב שימושים, ייעול מערכת התחבורה הציבורית וניצול מיטבי של משאב הקרקע העירוני.

כל אלו הם צו השעה במדינה ובמחוז ירושלים בפרט, ואני מברך על התוספת המשמעותית של יחידות דיור, לרבות דיור להשכרה, כמו גם על שימושי המסחר, התעסוקה, המלונאות והמרחב הציבורי אשר משמרים את ירושלים כעיר מגוונת ובעלת חיות".

אבי השר נפטר – הלווייתו היום בשעה 16:00

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן