חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חודש של אגדות 📸

החודש הזה כולם יוצאים עם המשפחה לחוויה של כיף הנאה ואגדות 📸


בשעות בין הערביים הופך הגן הבוטני לגן קסום עם אוירה מופלאה ומרתקת, מלאת צלילים, סיפורים, משחקים מפגשים מפתיעים עם דמויות שמסמלות את חווית הילדות הגדולה מכל- האגדות.

בגן ממתינות למבקרים דמויות מסיפורי האגדות ביניהן: ג'פטו ופינוקיו, רפונדזל ואלזה, המפטי דמפטי ועליסה מארץ הפלאות, טוב טוב הגמד, פיה קסומה, מכשפה טובת לב, כיפה אדומה, החלילן מהמלין, הדרקון הראשון שלי, מספר סיפורים ועוד שילוו את הילדים בשבילים ובפינות מסתוריות שהוארו בתאורה קסומה ומיוחדת ואפקטים של גחליליות, הקרנות על צמרות העצים והצמחים באזור, מוסיקה וצלילים קסומים שקיימים רק באגדות.

פיטר פן בא לבקר בגן הבוטני – ארץ האגדות אירוע הקיץ של השנה – צילום: אלדד אלוני

את פני המבקרים יקבלו ג'פטו ופינוקיו שמסבירים לכל אחד ואחת על כתב החידה והמפה. הילדים יוכלו להצטלם עם דמויות מהאגדות ולבקר ב-9 תחנות בהן מתקיימות פעילויות חווייתית מיוחדת המותאמות לתקופה וביניהן:

החוויה רוויות כיף, נמשכת הצגה דינמית הדיג ודג הזהב, מסגרות צילום תוך ריחוק חברתי של הארנב ועליסה בארץ הפלאות, קיר החידות של המפטי דמפטי, שביל המשאלות המסתורי, מפגש עם כיפה אדומה ביער. הילדים ינסו להציל את רפונדזל מהמגדל הגבוה, יהנו ממסלול הדרקון הראשון שלי בשביל הצמרות, יפגשו את אלזה במפל הנסתר ועם טוב טוב הגמד בשביל התגליות, ירקדו עם מוגלי בספר הג'ונגל ויאזינו למנגינת החלילן מהמלין. בחממה הטרופית החדשה יפגשו את פיטר פן, טינקרבל והג'יני של אלאדין.

נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לתו הסגול, כבר לפני מספר שבועות. הגן משתרע על שטח של כ120 דונם, כאשר שטח ארץ האגדות מהווה כרבע מהגן וניתן להכניס בו מאות רבות של משפחות בו זמנית בריחוק חברתי מאושר על פי הנחיות משרד הבריאות.

הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות. כרטיסים בהזמנה מראש בלבד.

תאורת ארץ האגדות בגן הבוטני. צילום: תום עמית

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ציין כי "כמו בכל שנה, הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם מקיים גם השנה, אירוע קיץ מרהיב, מלא תוכן וערכים חינוכיים, המעמיקים את הקשר לטבע. אנו עושים את מירב המאמצים כדי לשמור על בריאות כולנו ופועלים על פי התו הסגול. הגן הבוטני מתפרש על שטח עצום של עשרות דונמים ולכן ניתן לשהות בו תוך הקפדה על הכללים. ארץ האגדות הינו ארוע שמתאים לכל המשפחה ומעניק חוויה כייפית ומרעננת בנוף קסום ומלא צבעים וריחות כמו שיש רק בירושלים. אני מזמין את כל תושבי המדינה להגיע באוגוסט לבירה וליהנות ממגוון החוויות שיש לעיר שלנו להציע".

כתב חידה

המסלול מתחיל עם ג'פטו ופינוקיו ליד האגם המופלא הפורח כולו בפריחת הלוטוסים המתנשאים לגובה של כ- 2 מטר. הילדים והמבוגרים מוזמנים לפסוע ולהיכנס לארץ האגדות, אל תוך הסיפורים ולצאת למסע חיפוש אחר חפץ קסום שנעלם.

כתב החידה הכולל מפה של ארץ האגדות ממתין בכל אחת מהתחנות ועל מנת לפתור אותו נדרשים המשתתפים לעזור לג'פטו לאתר את החפצים שהתבלבלו בין האגדות ולמצוא את החפץ הקסום שנעלם.

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון.

ארץ האגדות בגן הבוטני, ירושלים. צילום: תום עמית

בגן גדלים יותר מ-6,400 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות ורובן פורחות כעת (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות נופים מרהיבים לאורך כל השנה.

הקיץ אומנם כבר כאן, אבל בגן יש עוד הרבה פריחה. בכניסה לגן ערוגות של צמחים רב-שנתיים מכל העולם בפריחה מסחררת.

בחלקת דרום אפריקה צמחים בשרניים מיוחדים. בחלקת אמריקה פרחי הענק הריחניים של עצי המגנוליה ופריחת האלמוגן העשבוני האדומה, בחלקת אסיה תוכלו ליהנות מעצים שונים ביניהם אגסים ואלונים ובחלקת הים התיכון עצים גבוהים, צל ופינות קסומות, אל תפספסו את פריחת הקורנית והאזוב, צמחי תבלין שיש להם גם פריחה יפה.

הזוג רהב מאיר – סיוון רהב מאיר ובעלה ידידיה מאיר ואחיו יצחק מאיר
אתמול בלילה הגיעו משפחת רהב מאיר בהרכב מלא במיוחד
סיון רהב מאיר וידידיה מאיר הגיעו לארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים על כל ילדיהם וגם עם חבר משפחה נוסף,
אחיו של ידידיה – הזמר יצחק מאיר עם משפחתו.
משפחת מאיר נהנתה מאד באוויר הפתוח והנעים במיוחד מהאטרקציה הכי גדולה שפתוחה לקהל הקיץ הזה במדינת ישראל.

 

הפעילות לכל המשפחה מתאימה לילדים בגילאי 3-12

למינוף ושדרוג החוויה מומלץ להגיע בתחפושות הקשורות לאגדות.

לסיכום במילה: אגדות נותן הרגשה קסומה, וככה באמת היה הביקור שלנו אתמול בארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים, קסום.
איכשהו ברגע שיצאנו מהאוטו יכולנו להרגיש את הקסם באוויר.
לפגוש את סבא ג'פטו ופינוקיו בכניסה העיף את הילדים באוויר והכניס אותנו ישר לתוך ארץ האגדות.
כך, לאט לאט במעלה הגן הבוטני המדהים ביופיו, עם שלל הצמחים העצים והמדשאות שייחודיים למקום הכל כך יפה הזה חווינו בקסם.
כולם היו שם מהוותיקים שבסיפורים לסרטים החדשים ביותר. פינוקיו, אליסה, אלזה, טוב טוב הגמד ועוד ועוד.. אפילו הדרקון שישן מתחת להר ואוי ואבוי אם בטעות נעיר אותו.
אם אתם אוהבים את הטבע ומחוברים לאגדות תוכלו להעביר ערב מאוד מהנה בארץ האגדות בגן הבוטני בירושלים.

שעות הפעילות:

ימים א-ה בין השעות 17:00-22:30

במוצ"ש עד 22:30.

מחיר כניסה:  79 ₪  כרטיס ירושלמי: 29 ₪ מנויים: 25 ₪

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן