חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הפרקליטות עובדת: כתבי אישום נגד מסיתים לטרור נגד יהודים

אין שם חפים מפשע - מקומות המסתור של המחבלים בעזה, המלחמה רק בתחילתה והתומכים שלהם מציפים את הרשתות בקריאות לפגוע בישראל. צילום: דובר צה''ל

 

פרקליטות המדינה ממשיכה לפעול בנחישות נגד עבירות ההסתה לטרור והזדהות עם ארגון טרור בירושלים וברחבי הארץ

במהלך סוף השבוע והיום הגישה הפרקליטות שישה כתבי אישום בגין גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור וביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים. כתבי האישום אושרו ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, ובסך הכל מתחילת הלחימה הוגשו 52 כתבי אישום.

תושבת אילת, קרובת משפחה של המחבל שרצח את החיילת מסיתה לטרור

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום כתב אישום נגד לייל תמימי, תושבת אילת בשנות ה-20 לחייה, בגין הסתה לטרור.

הנאשמת היא קרובת משפחה של עודאי תמימי, מחבל אשר ביצע פיגוע במסגרתו נהרגה החיילת נועה לזר בשנת 2022, ולאחר מכן בניסיון פיגוע נוסף נהרג במהלך חילופי אש עם מאבטחים.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ענבל חיים, בשבת השחורה הנאשמת העלתה תמונה של קרוב משפחתה, יחד עם מייסד ארגון הטרור "גוב האריות" ולצד מספר מחבלים נוספים, לצד הכיתוב: "מה היה קורה אם הייתם איתנו", כאשר ברקע מתנגן השיר "לשמור את אחי בידיים, חסר לי חבר יקר בוכה עליך".

הירושלמי שמסית כשהוא דומע מצחוק, יתחיל לדמוע בכלא

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום נגד פאדי שקיראת, תושב ירושלים בשנות ה-30 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אסף סוויסה, הנאשם, שלו כמעט 2,000 אנשי קשר, פרסם בווטסאפ שלו מספר פרסומים המביעים אהדה והזדהות עם מעשי טרור וארגון הטרור חמאס.

באחד הפרסומים נראית תמונה של אחד החטופים יושב במראה מפוחד ומבוהל, כאשר על גבו מונחת יד, וברקע כיתוב בערבית, הלועג באכזריות לחטוף: "ישנתי ומצאתי את עצמי בבית החולים 'אלשיפאא' בעזה". כמו כן התייחס לשבויות: "הבנות חיית מחמד בעזה", בצירוף ארבעה סמלילים דומעים מצחוק.

תושב הצפון פרסם סרטוני טיקטוק עם אהדה לטרור, ובקרוב יישב עם המחבלים בכלא?

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום כתב אישום נגד ראמי אלנסאסרה, תושב ערערה בשנות ה-40 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מיכל אפלבוים, הנאשם פרסם בחשבון הטיקטוק שלו שני סרטונים המביעים תמיכה ואהדה למעשי טרור ולארגון החמאס.

באחד הסרטונים נראה הנאשם לצד הכיתוב ""אלוהים תהיה עם אחינו בעזה ותביא את ניצחונם, הו אלוהים, גשמי ברכה בכפר עארה".

ברקע נשמע קול גבר, האומר בערבית: "אלוהיי זו בקשת נעשק נשלחה אליך ואנו שכחנו ממנה והוא לא שכח אותה, אל תקלו ראש בבקשת נעשק, אל תקלו ראש בבקשת נעשק, בקשת הנעשק לא תושב".

צעיר מירושלים פרסם עידוד למחבלים וחטף כתב אישום

כתב האישום הרביעי היום הוגש ע"י פרקליטות מחוז ירושלים נגד אכרם אבו חרשיק, תושב העיר בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הילי ברגמן, הנאשם פרסם בווטסאפ שלו, אשר מנה כ-2,700 אנשי קשר, סטטוס ובו תמונת חטופה נלקחת לתוך ג'יפ, לצד הכיתוב: "אל תרחמו על היהודים בגלל מה שראיתם.

זכרו מה שהם עשו לבת חברון ולבת ירושלים במסגד אל אקצא… ביננו לבינם הרים של גופות, ים של דם ונקמה ארוכה".

תומך בגלוי וקורא לפגוע ביהודים

ביום שישי הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד אברהים אבו סנינה, תושב העיר בשנות ה-20 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עפרי מלצר, הנאשם פרסם בחשבון הטיקטוק שברשותו סרטון בו נראים עצורים המובלים אזוקים בהר הבית, ולאחר מכן תמונות של חיילי צה"ל חטופים ע"י מחבלי חמאס לרצועת עזה מה-7 באוקטובר.

בסרטון מופיע הכיתוב: "עין בעין ושן בשן", לצד צעקות "אללה הוא אכבר", ואמירות כגון: "אם יש להם צבא של אריה, אנחנו יש לנו צבא שאין כמוהו ואלוהים איתנו".

שיתף סרטון של רעול פנים ולא הסתיר עצמו

ביום שישי הגישה פרקליטות מחוז צפון כתב אישום נגד תאופיק זועבי, תושב נצרת בשנות ה-30 לחייו, בגין הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור.

על פי כתב האישום, בשבוע הראשון של המלחמה, מספר פוסטים הכוללים דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי הטרור ולארגון החמאס.

באחד מהם שיתף הנאשם פוסט ובו תמונה של רעול פנים מכוסה בכאפיה, מניף דגל גדול של פלסטין לצד דמויות נוספות, ומעליה הכיתוב: "הניצחון של אלוהים קרוב". עוד באותו יום שיתף פוסט ובו ציור של טרקטור הפורץ את גדר הגבול עם עזה, עליו מונף דגל פלסטין, ומעליו הכיתוב: "הבולדוזר".

חקירתם המהירה של המקרים והגשת כתבי האישום הם פועל יוצא של הנחיית פרקליט המדינה לפתוח בחקירה, לעצור ולהעמיד לדין כל מי שמפרסם דברי שבח ותמיכה במעשי הזוועה, אף אם מדובר בפרסום בודד, בהנחה שהוא חמור ונוגע באופן ישיר לאירועי התקופה הנוכחית.

הפרקליטות שבה ומדגישה כי תפעל בכל האמצעים נגד כל אדם אשר יביע דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, או שיזדהה עם ארגון טרור.

מוקדם יותר היום, פורסם כי רופא מתמחה, תושב ירושלים המועסק במרכז הרפואי ברזילי אשקלון, נתן סימוני 'אהבתי' לפוסטים מטרידים המראים מעשי זוועה נגד יהודים בעוטף עזה וחיילים.

לכתבה המלאה על כך ניתן להכנס לאתר החדשות של אשקלון, 'אשקלנייעס' ולקרוא את הכתבה על הרופא מברזילי אשקלון שאוהב את הפוסטים הקשים

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן