חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כחודשיים אחרי שהתמוטט: הניצול פגש את המתנדבים שהצילו את חייו

כחודשיים אחרי שהתמוטט: הניצול פגש את המתנדבים שהצילו את חייו

סגירת מעגל מרגשת בין מתנדבי 'מד"א – צוות הצלה' עם מי שקיבל את חייו במתנה אודות למאמצי החייאה ממושכים • "אתם הייתם מלאכי ההצלה שהשיבו אותי לחיים" הודה בדמעות הניצול.

במפגש צנוע שנערך בימים האחרונים, נסגר מעגל מרגש של הצלת חיים. אברך שקיבל את חייו במתנה בזכות תושייתם של מתנדבי מד״א – צוות הצלה, הזמין אותם לביתו וביקש להודות למלאכים שהיו שותפים לנס הפרטי שלו.

"הכל התחיל במוצאי שבת לפני כחודשיים, בקריאה דחופה שקיבלנו על גבר שהתמוטט בישיבה במרכז שכונת בית וגן בירושלים", משחזר שמואל אדלר חובש 'צוות הצלה'. "בזירת האירוע מצאנו גבר בן 58 מחוסר הכרה.

צילום: דוברות מד"א

יחד עם מתנדב צוות הצלה יוני שטרן וחובש מד״א יוסי פרקוביץ חיברנו לחולה מייד את מכשיר הדפיברלטור, ובכוחות משותפים של מתנדבי צוות הצלה ופראמדיקים של מד"א, המשכנו בפעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויי לב ומתן שוקים חשמליים, עד שבחסדי שמיים חזרו הדופק והנשימה".

במהלך המפגש סיפר יוני שטרן, מתנדב צוות הצלה, "הגעתי למקום עם בימבולנס תגובה מיידית של צוות הצלה שברשותי, התחלתי בפעולות ההחייאה ביחד עם המתנדבים הנוספים. במהלך ההחייאה לאחר מספר שוקים חשמליים, בדקתי את המטופל, והבחנתי שחזר הדופק, וכך הוא פונה להמשך טיפול בבית החולים שערי צדק.

אל הביקור המיוחד הצטרף גם פראמדיק מד״א נתנאל ליפשיץ שהשתתף יחד עימם בפעולות ההחייאה וסיכם בהתרגשות: "כל סיפור כזה נותן לנו את הכוחות להמשיך הלאה במלאכת הצלת חיים ומוכיח כי כל המציל נפש אחת מישראל, מקיים לא רק עולם אחד, אלא עולמות ודורות שלמים".

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן