חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מועד השבעה והלוויתו של גיבור ישראל קצין הימ"מ ארנון זמורה בהר הרצל

פקד ארנון זמורה הי"ד ז"ל, צילום: דוברות משטרת ישראל

קצין הימ"מ ארנון זמורה שנפל היום בקרב לשחרור החטופים ברצועת עזה יובא למנוחות מחר, יום א', ג' בסיון התשפ"ד ירושלים.

ההלוויה תתקיים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל ומשפחתו תשב שבעה ברחוב אופל 23 במבשרת ציון. הערב נסמר מבני משפחתו: " אנחנו כואבים מאוד את נפילתו של ארנון האהוב והטוב שלנו, איש משפחה עוטף, אבא מסור ועדין, בן זוג אהוב ואוהב וחבר בלתי רגיל. ארנון היה לוחם מוערך, קשוב כל כך לחבריו ליחידה וגם לבני ובנות משפחותיהם.

איש ערכים עם לב ענק אשר האמין בכל ליבו במשימת הגנת עם ישראל, אותה ביצע במסירות ובמקצועיות אדירה. על גבורתו של ארנון הצנוע והעניו שמענו בעיקר ממי שפגשו אותו ולחמו לצידו, ועוד נשמע. ארנון היה איש ספר ושיחה, ניגן בגיטרה, תכנן להתחיל ללמוד לתואר שני, אהב את החיים ואת אהוביו. הניח אחריו אישה ושני ילדים ואוהבים רבים אשר ימשיכו לשאת בליבם את האור המיוחד שהאיר".

מודעת האבל על פקד ארנון זמורה הי"ד ז"ל
מודעת האבל על פקד ארנון זמורה הי"ד ז"ל

לאחר שהסתיים המבצע ומשפחתו של זמורה ז"ל קיבלה את ההודעה, נמסר מדו"צ: " צה״ל מרכין ראש בעקבות נפילתו של פקד ארנון זמורה ז״ל, מפקד צוות ביחידה הלאומית ללוחמה בטרור (ימ״מ) של משטרת ישראל.

ארנון גיבור ישראל, אוהב הארץ ומגנה. הלך בראש הכוח שחילץ את ארבעת החטופים ששבו ארצה לישראל מלב רצועת עזה.
צה״ל מצדיע לזכרו.

אנחנו מחבקים את משפחתו של ארנון בשעתה הקשה ביותר. יהי זכרו ברוך" .

מאוחר יותר היום יצאה הודעה נוספת מדובר צה"ל ובה נכתב: " הרמטכ״ל, רב-אלוף הרצי הלוי שוחח עם מפקד הימ״מ, תנ״צ ח׳ בסיום המבצע המורכב, והביע את הערכתו הרבה על פעולה אמיצה ונחושה של לוחמי היחידה במבצע החילוץ ולאורך כל המלחמה. הרמטכ״ל ומ׳ הימ״מ סיכמו כי המבצע ייקרא בצה״ל ״מבצע ארנון״ כאות הוקרה לעשיית היחידה במלחמה ולהקרבתו של ארנון.

ארנון ז״ל, לוחם וקצין אמיץ וערכי, בן 36, הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוביל בשבעה באוקטובר את הקרב בצומת יד מרדכי, תוך חיסול עשרות מחבלים ומנע בכך חדירה של המחבלים צפונה. לאחר מכן המשיך ונלחם בקרב בבסיס נחל עוז ובבארי. ארנון ז״ל היה בכוח שפרץ לדירה בה הוחזקו החטופים שהוחזרו ארצה, נפצע קשה במהלך היתקלות ונפטר בבית החולים".

פקד ארנון זמורה הי"ד ז"ל, צילום: דוברות משטרת ישראל
פקד ארנון זמורה הי"ד ז"ל, צילום: דוברות משטרת ישראל

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן