חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזעזע: ילד בן שש הוטבע במעיין – התיק במשטרה נסגר תוך יומיים

 

משטרת מעלה אדומים סגרה תיק נגד מחבל אשר הטביע לפני מספר ימים ילד בן שש בעת שבילה עם משפחתו במעיין עין מבוע.

עו"ד חיים בלייכר מחוננו: "דורשים מרשויות המדינה לפעול ביד קשה ובנחרצות כנגד מופעי הטרור האלה"

תקרית חמורה במעיין עין מבוע סמוך ליריחו. ילד בן 6 שהגיע לבלות עם משפחתו במעיין הוטבע על ידי מחבל תוך כוונת זדון.

בני המשפחה פנו למשטרה עם סרטוני האבטחה של המקום שמתעדים את שאירע, אך עם זאת התיק נגד החשוד במעשה נסגר תוך יומיים בלבד. כעת דורשים בארגון חוננו מהפרקליטות לפתוח את התיק מחדש ולמצות את כל חומרת הדין עם התוקף.

המקרה החמור אירע לפני כשבוע כאשר הילד בן השש הגיע עם משפחתו לנפוש במעיין. בשלב מסוים התקרב הילד למעיין עם גבו לבריכה כאשר לפתע ערבי שישב ליד הבריכה לפת בזרועותיו את גבו והכניס בכוח את כל גופו של הילד לתוך המים עד הצוואר.

כל זאת למרות שלא הייתה שום אינטראקציה מוקדמת בין הילד או מי ממשפחתו לאותו בן המיעוטים. הילד המבוהל פרפר, התנגד, וניסה לעלות אך התוקף לא חדל ממעשיו.

דודתו של הילד שראתה את המתרחש צעקה לעבר התוקף שיחדל ממעשיו, אך רק לאחר שניות ארוכות הוא עזב אותו לנפשו. לאחר שהילד המבוהל רץ להוריו וסיפר על מה שאירע, הלכו בני המשפחה לביתן האבטחה שממקום במקום, שם הם צפו בסרטוני האבטחה שצולמו מהאירוע. מהסרטונים הקשים עולה כי אכן הותקף והוטבע בכוונת זדון על מנת להפחידו ולהתעלל בו.

שוטרים שהגיעו למקום עיכבו את התוקף ולקחו את הסרטונים ממצלמות האבטחה שבמקום. כמו כן, אימו של הילד הגישה תלונה במשטרת מעלה אדומים כנגד התוקף. עם זאת נודע למשפחה כי יומיים בלבד אחרי האירוע החליטה המשטרה לסגור את התיק מחוסר אשמה פלילית.

בעקבות סגירת התיק פנה עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את משפחתו של הילד, לפרקליטות המדינה באמצעות משטרת מעלה אדומים וביקש לפתוח את התיק במיידי.

"מדובר בתקיפה חמורה ביותר, בה איש מבוגר תקף באכזריות ילד קטן ממנו בהרבה, חסר אונים, ומטביע אותו במים – חוויה המקנה תחושה של סכנת חיים ממשית. נראה שמטרת התקיפה הינה החדרת תחושת פחד ונרדפות על רקע לאומני", מציין עו"ד בלייכר במכתבו למשטרת ישראל.

כמו כן הוא מציין כי בעקבות האירוע חש הילד בטראומה ואי שקט, והוא מפוחד מכל מפגש עם בני מיעוטים ממגזרו של החשוד. לאור זה מבקש עו"ד בלייכר לפתוח את התיק לאלתר, למצות איתו את הדין ולחקור את המקרה על רקע גזעני. בנוסף הוא מבקש מהמשטרה לגבות עדות מהדודה שהייתה עדה למקרה, וכן לקבל את חומרי החקירה לידיו.

אימו של הילד סיפרה: "בסרטון מצלמות האבטחה רואים בירור כיצד התוקף תופס את בני ומנסה להטביע אותו. המניע הלאומני כאן ברור. אנו מקווים שהתוקף ייענש בכל חומרת הדין. אין סיבה שיהודים יסבלו מהצקות במקומות אלו או יפחדו ללכת בכל מקום בארץ ישראל".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר בתגובה: "הטרור האסלאמי פועל בדרכים רבות ומגוונות כדי לגרום לבהלה, פחד ותחושת נרדפות של יהודים בארצנו. הם לא בוחלים באמצעים גם שמדובר בפגיעה בילדים רכים, הפורעים פוגעים במכוון בביטחון ובתחושת הביטחון בכל מקום. אנו דורשים מרשויות המדינה לפעול ביד קשה ובנחרצות כנגד מופעי הטרור האלה בלא למסמס או להקטין את חומרת המעשים והמשמעות שלהם".

צילום: ארגון חוננו

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן