חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שערורייה במערכת החינוך: עובדת בית ספר נעצרה בחשד למעילה וזיוף

כיתה בבית ספר

פגיעה באמון: עובדת בית ספר נעצרה בחשד למעילה וזיוף מסמכים כדי לקבל הטבות בהיקף של מעל 100 אלף ש"ח

עובדת בית ספר בירושלים נעצרה לאחר שחשד עלה כנגדה שהיא העלתה תשלומי הורים וזייפה מסמכים כדי לקבל הטבות שלא מגיעות לה. החשד הוא שהיא פעלה כך במשך תקופה ארוכה, וגנבה סכום של מעל 100 אלף ש"ח.

לפני כשבועיים, התקבלה תלונה בתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים מעיריית ירושלים, על חשד למעילה בכספים וזיוף בבית ספר בעיר. עפ״י התלונה שהתקבלה במשטרה לאחר שהתגלו אי סדרים בביקורת שנערכה מטעם העירייה בבית הספר, עובד בית הספר מעלה בתשלומי ההורים לבית הספר. בנוסף עפ״י החשד זייפה מסמכים אודות מצבה ומצב משפחתה, בכדי לקבל במרמה הטבות שונות שאינה זכאית להן.

בעקבות התלונה, נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של משטרת מחוז ירושלים. בשבועיים האחרונים, אספו חוקרי המשטרה ממצעים וראיות לצד מגוון פעולות חקירה שבוצעו, חיזקו את החשדות נגדה, והצביעו על היקף המעילה והמרמה – למעלה ממאה אלף ש״ח.

אתמול עברה החקירה המשטרתית לשלב הגלוי. בלשי ימ״ר ירושלים עצרו את החשודה (תושבת ירושלים) בביתה. החשודה נלקחה לחקירה ביחידת ההונאה במחוז ירושלים בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, זיוף והלבנת הון.

אתמול הוארך מעצרה בבימ״ש השלום בירושלים בשישה ימים, עד לתאריך 14.4.
החקירה נמשכת.

פרשה זו מדגישה את הצורך בחיזוק מנגנוני הביקורת והבקרה על כספי ציבור, ובפרט במערכת החינוך. חשוב שהרשויות ינקטו בצעדים נרחבים יותר כדי למנוע מקרים דומים בעתיד.

בנוסף, חשוב להגביר את המודעות בקרב הורים ותלמידים לגבי זכויותיהם וחובותיהם, וכיצד ניתן לזהות מקרים חשודים של גניבה או זיוף.

אירוע זה פוגע באמון הציבור במערכת החינוך, וחשוב שהרשויות יעשו כל שביכולתם כדי לשחזר את האמון ולהבטיח שכספי ציבור ישמשו למטרה הנכונה.

תגובת עיריית ירושלים:

"לפני מספר שבועות, בעקבות ביקורת שערך מינהל החינוך בעיריית ירושלים, עלו חשדות לאי סדרים של העובדת. בהחלטת ראש מנח"י ובהתייעצות עם מבקרת העירייה הוגשה כנגדה תלונה במשטרה.
הנושא נמצא בחקירת משטרה, והעירייה תפעל בהתאם לממצאים."

כיתה בבית ספר
נערך בBing

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן