חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הנהיגה שהצילה: ילדה בת 13 נתפסה נוהגת ברכב – זה מה שהתברר

בת 13 נתפסה נוהגת ברכב – וניצלה מהתעללות קשה

השוטרים איתרו בת 13 נוהגת ברכב ללא רישיון בירושלים ליד אדם בשנות השבעים לחייו. החקירה המשטרתית חשפה חשדות לעבירות מין שביצע בה ובנערות אחרות. לאחר שהושלמה החקירה בתחנת המשטרה ומעצרו של החשוד הוארך מעת לעת, צפוי נגדו כתב אישום בימים הקרובים.

חקירת הפרשייה המורכבת והרגישה שנוהלה על ידי חוקרי תחנת מוריה של מחוז ירושלים, החלה בתאריך 22.12. בשעות הצהריים התקבל דיווח על מפגש בין הקטינה לחשוד המבוגר באזור דרום העיר ירושלים. על פי הדיווח, השניים בנסיעה ברכבו של החשוד.

מיד עם קבלת הדיווח, החלו שוטרי הסיור בסריקות אחר הרכב, עד שאותר בסיוע לוחמי מג"ב באזור כביש המנהרות. ברכב נהגה הנערה, כבת 13 בלבד, והחשוד, בשנות ה-70 לחייו, לצידה. השניים עוכבו לתחנת המשטרה מוריה, ושם הוחלט על מעצרו.

מחקירת המשטרה עלה כי לא מדובר במפגשם הראשון של השניים. על פי החשד, החשוד קיים מפגשים מיניים עם הקטינה תמורת תשלום כספי של מאות ש"ח בכל פעם, על אף גילה הצעיר.

עוד נודע בחקירה כי ישנן קורבנות נוספים, קטינות אף הן, כלפיהן עפ״י החשד ביצע החשוד הצעות מיניות ומעשים מגונים.

בחקירת המשטרה התברר כי החשוד קיים שני מפגשים מיניים עם הקטינה במחסן הנמצא בשכונת קטמון בעיר ובמסגרת החקירה המיוחדת שנערכה, הגיעו לשם חוקרי המשטרה ונאספו ממצאים וראיות הקושרים את החשוד למעשים.

אילוסטרציה, ניידת משטרה. צילום ארכיון: דוברות משטרת ישראל
אילוסטרציה, ניידת משטרה. צילום ארכיון: דוברות משטרת ישראל

קטינה נוספת קיבלה הצעה מפתה – אך סירבה

עוד נודע במהלך החקירה כי על פי החשד, הציע החשוד לקטינה נוספת לשכב עמו אך זאת סירבה. ככל הנראה על מנת לנסות ולשנות את החלטתה, התיר גם לה החשוד לנהוג ברכבו חרף גילה הצעיר והעובדה שלא הוציאה רישיון נהיגה מעולם.

כמו כן, גילו חוקרי המשטרה עוד מספר מקרים נוספים שבהם ביצע החשוד מעשים מגונים בקטינות. בכל המקרים מעשה זה היה מלווה בתשלום או הצעה לתשלום מצדו.

לאחר שמעצרו הוארך מעת לעת בבימ"ש, השלימו חוקרי תחנת מוריה את מלאכת החקירה יחד עם גורמי המקצוע הרלוונטיים ביניהם עובדי הרווחה, בחשד לעבירות אינוס, מעשים מגונים והתרה לאחר נהיגה ללא רישיון כחוק.

בימים האחרונים הוגשה הצהרת תובע מטעם הפרקליטות בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, תוך שמעצרו של החשוד הוארך עד לתאריך 8.1.24 לטובת כך.

פקד חנוך גסנר, קצין חקירות מתחנת מוריה סיפר: ״מדובר באחת הפרשיות המורכבות והקשות שנתקלנו בהן. פרט למישור הפלילי מאופי המעשים והחשדות המיוחסים לחשוד המבוגר, יש את הקורבנות הקטינות שנזקקות לטיפול גורמי רווחה ששולבו כבר בתחילתה של החקירה.

ככל שהתקדמה החקירה התחזקו הראיות שנאספו הודות לאומץ ליבן של הצעירות וממצאים פורנזיים שונים שאספנו, וכבר בימים הקרובים צפוי נגד החשוד כתב אישום בגין עבירות המין שביצע.

משטרת מחוז ירושלים תמשיך לחקור במקצועיות וברגישות רבה מקרים חמורים מעין לו, במטרה למצות את הדין עם עברייני מין באשר הם ובפרט באלו הפוגעים בנערים ובנערות״.

רוצים לקנות דירה בעיר? עכשיו זה אפשרי יותר

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן