חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"קנס" על איחור בתשלום סמים: מסכת התעללות וסחיטה נחשפה בירושלים

פרשיית סחר בסמים, סחיטה באיומים ושוד בירושלים: כתבי אישום יוגשו בקרוב

בתחילת חודש פברואר השנה, פתחו חוקרי מחלק הנוער של ימ"ר ירושלים בחקירה סמויה כנגד חשוד (16) תושב ירושלים בחשד לעבירות של שוד שליחי "טלגראס" ועבירות סחר בסמים בקרב קטינים בעיקר בדרום העיר ירושלים, זאת יחד עם מעורבים נוספים קטינים אף הם. במסגרת פעולות החקירה, בוצע חיפוש בביתו של החשוד, שם איתרו בלשי המשטרה סם מסוג קנאביס במשקל של כ-110 גרם.

בהמשך לכך וכחלק מפעולות החקירה בעניינו וצו בימ"ש, נאספו ראיות הקושרות את אותו החשוד לעבירות איומים, תקיפה חמורה וסחר בסמים. עוד העלתה החקירה, כי החשוד הצעיר משתמש בזהותו של חייל במטרה לבצע הזמנות ברשת ה"טלגראס". בהמשך לכך, שדד את אותם סוחרי סמים שביצעו את המשלוח אליו תוך שנטל מרשותם את הסמים ואת כספם. עפ״י החשד במספר מקרים עשה זאת יחד עם קטינים נוספים תוך שימוש בכלי תקיפה, בהם: סכין, גז פלפל ועוד.

במהלך החקירה במשטרה, נחשפה מסכת התעללות וסחיטה מצעיר שרכש מהחשוד העיקרי במספר הזדמנויות סמים. על פי ממצאי החקירה, הטיל החשוד "קנס" בסך מאות ש"ח כלפי אותו צעיר בעקבות איחור בתשלום. לאחר שהתשלום בעבור הסמים וה"קנס" השתהו, פנה החשוד אל קרובת משפחתו ודרש ממנה לשלם את מלוא הסכום.

במקרה אחר, נסחט אותו צעיר כשנדרש לשלם לאחד מהמעורבים סכום של כ-3,000 ש"ח אך סירב לכך. בעקבות סירובו, הגיע אחד המעורבים אל בית הספר בו למד באותם ימים ואיים עליו באמצעות אקדח גז, ושדד ממנו צמיד זהב בשווי אלפי ש"ח.

בתאריך 25.2 נעצרו על ידי בלשי ימ"ר ירושלים שניים מהחשודים (18 ו-17, ירושלים) ובימים שלאחר מכן, נעצר חשוד מרכזי נוסף (16). כמו כן, במסגרת החקירה נעצרו שני חשודים נוספים (15) המעורבים במעשים. מעצרם של שלושת החשודים המרכזיים הוארך בבית המשפט ואילו השניים הנוספים נשלחו למעצר בית.

לאחר שהושלמה חקירתם בימ״ר ירושלים, אמש הוגשה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש כתב אישום במהלך הימים הקרובים כנגד אחד החשודים. מעצרו הוארך עד לתאריך 17.3.24, ובהמשך צפויים גם כנגד יתר החשודים כתבי אישום בהתאם.

אילוסטרציה, צילום: דוברות משטרת ישראל

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן