חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הותר לפרסום: קצינים ונגדים בצה"ל נעצרו במסגרת פרשה חמורה

אילוסטרציה, מעצר. צילום: דוברות משטרת ישראל

הותר לפרסום – ימ"ר ש"י, מצ"ח ויהלום עצרו 14 חשודים בפרשה חמורה, כולל קצינים ונגדים

כאילו לא די באוייבים מבחוץ, מסתבר שיש גם כאלו שפועלים על מדים ועושים דברים חמורים נגד ביטחון המדינה תמורת בצע כסף והפרשה החמורה במסגרתה נגדים וקצינים נעצרו נחשפה הבוקר.

במהלך השנה האחרונה התנהלה ביחידה המרכזית במחוז ש"י פרשייה במסגרתה התנהלה חקירה סמויה בשיתוף מצ"ח ויחידת יהלום ברשות המיסים, כנגד מספר חשודים, ביניהם גם מספר קצינים וחיילים בשירות פעיל ובדימוס, בחשד להנפקת היתרי כניסה לישראל לפלסטינים בהיקף רחב תמורת תשלום של אלפי ש"ח להיתר.

החשוד המרכזי: אביו של איש קבע בצה"ל

חקירת המשטרה העלתה כי החשוד המרכזי בפרשייה, תושב סח'נין בן 53, סחר בהיתרי כניסה לישראל לפלסטינים תמורת כסף דרך בנו שהינו חייל בקבע המשרת במעבר שער אפרים, באמתלה של כניסה לישראל לשם עבודות חקלאיות במרחב התפר.

קצינים נעצרו בפרשה בטחונית, אילוסטרציה, מעצר. צילום: דוברות משטרת ישראל
קצינים נעצרו בפרשה בטחונית, אילוסטרציה, מעצר. צילום: דוברות משטרת ישראל

עוד עלה בחקירה כי החשוד הפעיל רשת של מתווכים פלסטינים וישראלים שתפקידם היה לאתר פלסטינים המעוניינים בהיתרי כניסה לישראל ולגבות מהם את התשלום עבורו.

המעצר הבוקר: 14 חשודים – גם קצינים נעצרו

הבוקר עם המעבר לשלב הגלוי של החקירה, פשטו שוטרי ובלשי מחוז ש"י ביחד עם חוקרי מצ"ח על בתיהם של החשודים בפרשייה ביישובים שונים בארץ ובשטחים ועצרו 14 חשודים לחקירה.

החשודים הועברו לחקירה במשרדי הימ"ר בחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה, שוחד ותיווך בשוחד של עובד ציבור, איסור הלבנת הון וסחיטה באיומים – כל אחד עפ"י חלקו בעבירות האמורות.

בהמשך היום בהתאם לממצאי החקירה, יובאו מי מהעצורים לדיון בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

טיולי זרימות ושטפונות ברחבי הארץ – ככה תעשו את זה בטיחותי – כיף

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן