חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צפו: נתניהו לביידן – "תודה על תמיכתך החד משמעית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן: "אדוני הנשיא, ג'ו, אני רוצה להודות לך על שבאת לכאן היום ועל תמיכתך החד משמעית בישראל בזמנים קשים אלה – תמיכה שמשקפת את רצון העם האמריקני.

ראיתי את תמיכתך בכל יום בעומקו ורוחבו של שיתוף הפעולה בינינו מאז תחילת המלחמה הזאת – שיתוף פעולה ברמה חסרת תקדים בהיסטוריה של הברית הגדולה בין שתי האומות שלנו. אנחנו רואים את התמיכה הזאת במחויבות הבלתי מתפשרת שלך לספק לישראל את הכלים שלהם אנחנו זקוקים כדי להגן על עצמנו.

אנחנו רואים את התמיכה הזאת במסר התקיף שהעברת לאויבים שלנו לא להעמיד למבחן את הנחישות שלנו, ובשתי נושאות המטוסים ששלחת לאזור כדי לגבות את המילים הללו במעשים.

מעל הכול, אדוני הנשיא, העולם רואה את התמיכה הזאת ואת הבהירות המוסרית שהפגנת מהרגע שישראל הותקפה. שרטטת קו ברור שמפריד בין הכוחות של התרבות והציוויליזציה לכוחות הברברים.

הגדרת את מה שחמאס עשה כרשע מוחלט. זה בדיוק מה שזה – חמאס רצח ילדים לעיניי הוריהם והורים לעיניי ילדיהם. הם שרפו אנשים בעודם חיים. הם אנסו ורצחו נשים. הם כרתו ראשי חיילים. הם חיפשו את מקומות המסתור שבהם הסתירו הורים את ילדיהם.

נסה לדמיין לעצמך, אדוני הנשיא, את הפחד ואת האימה שאחז באותם ילדים קטנים ברגעיהם האחרונים כאשר המפלצות חשפו את מקומות המסתור שלהם. חמאס חטף נשים, ילדים, קשישים, ניצולי שואה. אני יודע שאתה שותף לזעם שלנו ולנחישות להחזיר את האנשים האלה.

בשבעה באוקטובר, חמאס רצח 1,400 ישראלים ואולי יותר. זאת במדינה עם פחות מ-10 מיליון תושבים. זה שווה ערך ליותר מ-50 אלף אמריקאים שנרצחים ביום אחד. זה אסון התאומים כפול 20, ולכן שבעה באוקטובר הוא יום נוסף שייזכר לדראון עולם.

אדוני הנשיא, אמרת ובצדק, שחמאס גרוע מדאעש. קנצלר גרמניה שביקר כאן אתמול אמר שחמאס הם הנאצים החדשים. שניכם צודקים. כשם שהעולם המתורבת התאחד כדי להביס את הנאצים, כך העולם המתורבת חייב להתאחד כדי להביס את חמאס.

אני יכול להבטיח לך שישראל מאוחדת כדי להביס את חמאס, ואנחנו נעשה זאת ונסלק את האיום הנורא הזה מחיינו. כוחות הציוויליזציה ינצחו, עבורכם, ועבור שלום וביטחון באזור שלנו ובעולם.

אדוני הנשיא, לעם בישראל יש רק דבר אחד טוב יותר מאשר ידיד אמת כמוך שעומד לצד ישראל, וזה ידיד אמת שעומד איתנו בתוך ישראל. ביקורך פה בישראל הוא הביקור הראשון של נשיא אמריקאי בזמן מלחמה ואנו נרגשים מכך מאוד. הדבר מעיד על המחויבות האישית שלך ועל מחויבותך לעתיד העם היהודי ועתיד המדינה היהודית היחידה.

אני יודע שאני מדבר בשם כל ישראל כאשר אני אומר: תודה, אדוני הנשיא. תודה שאתה עומד לצידנו – היום, מחר, תמיד".

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן