חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בנוכחות צמרת המשטרה: נחנך מבנה חדש לתחנת המשטרה הראל

מבנה חדש לתחנת המשטרה הראל במחוז ירושלים. אורחי הכבוד בטקס שהתקיים הבוקר, היו בני משפחת רום המתגוררים בגזרת התחנה, ושבנם יהונתן ז״ל נרצח במתקפת הטרור בתאריך 7.10.

הבוקר התקיים במחוז ירושלים במשטרה טקס חנוכת המבנה החדש של תחנת המשטרה הראל ברחוב צור 3 במבשרת ציון. תחנת הראל נותנת מענה משטרתי ושירותי משטרה לכ-58,000 תושבים המתגוררים ב-14 יישובים ו-6 מועצות. גזרת התחנה כוללת את המועצה המקומית מבשרת ציון, מועצה מקומית אבו גוש, מועצה מקומית הר אדר, מועצה מקומית קרית יערים (טלז-סטון), חלק מישובי המועצה האזורית מטה יהודה ושכונת רמת מוצא בכניסה לירושלים.

הטקס התקיים הבוקר במעמד מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן, מפקד מרחב ציון תנ"צ רונן עובדיה, מפקד תחנת משטרת הראל סנ״צ יוסי ניזרי, ראשי המועצות, נציגי סגל הפיקוד של מחוז ירושלים ומרחב ציון, קציני ושוטרי תחנת הראל. טרם הטקס נגזר הסרט וקבעו מזוזה בכניסה למבנה, והמפכ״ל העניק למפקד התחנה את ״מפתח התחנה״ המסורתי.

אורחי הכבוד בטקס היו משפחת רום, שבן משפחתם יהונתן ז״ל נרצח בטבח השבעה האוקטובר ע״י מחבלי ארגון הטרור חמאס כשהיה בפסטיבל "נובה" ברעים. מאז המקרה, שוטרי התחנה נמצאים בקשר עם בני המשפחה, והזמינו אותם לטקס חניכת מבנה התחנה החדש.

חניכת מבנה תחנת המשטרה החדש והמתקדם ששוכן ברחוב צור בישוב מבשרת ציון, ישפר את סביבת העבודה של שוטרי התחנה, ויאפשר לכל אזרח המגיע לשעריה לקבלת שירותי משטרה בתנאים הולמים וראויים ובסביבה מכבדת. שוטרי תחנת הראל ימשיכו להעניק שירותי משטרה מיטביים לציבור גם מתחנת המשטרה החדשה שנחנכה הבוקר, ויפעלו לשמור על הביטחון והסדר ולהיאבק בפשיעה על כל גווניה.

צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי אמר בכנס: ״שוטרי תחנות המשטרה, הפרוסים מדן ועד אילת הם השכפ״צ האנושי של מדינת ישראל.

סיפורי הגבורה של שוטרינו מתורגמים להגברת האמון של הציבור במשטרה באופן משמעותי, ולא פחות מכך באים לידי ביטוי ברצון של עשרות אלפי צעירים וצעירות להצטרף למשפחת משטרת ישראל ולהתגייס למשימת השליחות.

במציאות הביטחונית שבה אנו חיים במזרח התיכון, גם אתם שוטרי תחנת הראל, יכולים למצוא את עצמכם ברגע אחד בקו האש מול מתקפת טרור, ולנו המפקדים המחוייבות להמשיך ולהעניק לכם את כל האמצעים וההכשרה המתאימים, על מנת שברגע האמת תוכלו לעמוד בפרץ ולהכניע כל אויב, ואני מתחייב שכך נעשה״.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן הוסיף: ״דווקא בעת הזו יש חשיבות גדולה לחנוך את המבנה החדש של תחנת הראל. המלחמה חשפה והאירה בזרקור גדול את חשיבות חיזוק תחנות המשטרה. מלחמה בה שוטרי משטרת ישראל יצאו מבתיהם עם נשקם האישי ונלחמו באומץ ובגבורה עד הכדור האחרון.

המעבר למבנה החדש, בו תשתיות משופרות ונגישות, המותאמות לצרכי הקהילה, יאפשר לנו להעניק שירות טוב יותר לתושבים. שוטרי מחוז ירושלים עובדים ברצף מהחגים לתוך המלחמה בריכוז מאמץ משמעותי. תחנת הראל, תחת קו תפר צמודת גדר חוותה נפילות ירי רקטות שלצערי גרמו גם הן לנפגעים ואבדות בנפש.

התחנה משמשת דוגמא ומופת לתחנות משטרה מעורבות, ועומדת למול אתגרים רבים ומשמעותיים המאפיינים אותה. אני סמוך ובטוח ששוטרי התחנה, בהובלת מפקד התחנה יעמדו באתגרים ויובילו להישגים. לסיום אני רוצה לחזק את כוחות צה״ל ומערכת הביטחון הפועלים בגזרות השונות וכולנו תקווה שיחזרו הביתה בריאים ושלמים״.

גם מפקד תחנת הראל, סנ"צ יוסי ניזרי נשא דברים ואמר: ״משכננו החדש שאותו אנחנו חונכים היום, מותאם לתחנת משטרה בימינו. אנו בעיצומה של מלחמה שהיא מגן ורוח של מסירות, הקרבה, נחישות והכרעה, שעוטפת את כלל שוטרי משטרת ישראל, וגם אותנו תחנת הראל במשכננו החדש.

המבנה נבנה תוך התחשבות בכל בעל תפקיד. עם כניסתנו למבנה החדש, אני מאחל שהתחנה תתמלא בטוב, שהעבודה תיעשה במסירות ואחדות המטרה, תוך רעות ולכידות השוטרים והקצינים. שהאזרחים יזכו לקבל אוזן קשבת, לב פתוח ומענה הנדרש לצרכיהם.

נפלה בחלקי זכות גדולה לפקד על התחנה ולהעביר את התחנה למשכנה החדש. לכם שוטרי הראל המגנים בגופם וברוחם ביום ובלילה במסירות על תושבי הישובים בגזרה, ברצוני לומר לכם תודה מקרב לב. אין ראויים ממכם לתחנה הזו״.

צילום: דוברות המשטרה

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן