תושבים בקטמונים טוענים: העירייה יצאה לפינוי בינוי בלי להתחשב בנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

בשבוע שעבר דיווחה דוברות העירייה על הפינוי בינוי בקטמונים ובסן מרטין, אולם מסתבר שתובי העיר פחות מאושרים מהפרסומים ובניגוד לתמונות שהופצו לציבור, בשטח המציאות אחרת.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר בטקס: "תכניות להתחדשות עירונית ממשיכות להיות חלק מהמענה האורבני והחברתי הנכון לירושלים. בירושלים קיים פוטנציאל להקמת עשרות אלפי יחידות דיור, אשר מגדילות את היצע הדיור בעיר עבור זוגות צעירים ומשפחות. העירייה ערוכה לתת מענה ולתמוך ביוזמות מבורכות שכאלה".

נטע נסים ממלאת מקום ראש מינהלת התחדשות עירונית ברשות לפיתוח ירושלים שהשתתפה בטקס אמרה: "התכנית הינה מודל לשיתוף פעולה מוצלח בין כלל הגורמים המעורבים בקידום ההתחדשות העירונית בירושלים – מינהלת התחדשות עירונית, עיריית ירושלים , הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, לשכת התכנון המחוזית וכמובן היזם אפריקה התחדשות עירונית , בהוצאת יוזמה של פינוי בינוי מהכוח אל הפועל בזמן שיא של 4 שנים ו-5 חודשים מיום קליטת התכנית במוסדות התכנון".

טריף
התושבים פחות מחוייכים היום. רה"ע ליאון ומשתתפי הטקס בשבוע שעבר. צילום: אוראל כהן

אולם מסתבר שתושבי האזור לא ממש שמחים מהדרך למענה האורבני בחזון ראש העיר, ולעת עתה חלקם די סובלים מהתכנית שלטענתם מבוצעת ללא התחשבות בתושבי הרחובות הסמוכים שמתסכלים קדימה וטוענים כי העירייה מתעלמת מהמצוקה הנוכחית שלהם ולא מתכננת פתרונות עבור עתידם בשכונה שכמעט ותכפיל את כמות התושבים המתגוררים בה.

לטענתם, כבר היום אין במקום מספיק גני ילדים והם נאלצים למצוא פתרונות פלא לסיטואציה בה הם נמצאים, לצד זה שגם מקומות חניה ותשתיות ראויות אין במקום.

אחד התושבים אמר למערכת ירושלמים: "יש כאן רעשים נוראיים כל היום ואין כאן מספיק גני ילדים. בקושי חנייה יש לנו. איך הם רוצים עכשיו להגדיל את כמות הדיירים בשכונה? הרעש כאן קסטרופולי ברוב שעת היום שומעים כאן פטישון ואת הקדיחות באדמה, זה פשוט לא מפסיק.

העירייה היתה צריכה לדאוג לתנאים של התושבים ולסביבה, יש כאן מפגעים סביבתיים והמון לכלוך בקושי מדרכה למעברים יש כאן. אישה עם עגלה צריכה לעבור לצד השני של הכביש וגם זה לא נוח ולא נעים לאף אחד.

ומדובר בינתיים רק בשלושה בניינים שפינו. מה הולך להיות כאן בהמשך. מי שסובל פה שמי שגרים בשכונה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "כבכל תוכנית להתחדשות עירונית בעיר, גם בשכונה זו נערכה בחינה תכנונית לתוספת יח"ד המוצעות בתוכנית, תוך מתן מענה לכלל צרכי התושבים בנושאי תשתית, תחבורה ומבני ציבור, לרבות גני ילדים, מעונות יום ובתי ספר חדשים, אשר יוקמו בהתאם להתפתחות השכונה. לציין, כי על פי התכנון תוקף השכונה בקווי רכבת קלה ובקווי תחבורה ציבורית מזינים לרכבת הקלה, אשר יאפשרו קישור לכלל רחבי העיר בקלות ובמהירות."

ההרס והלכלוך בקטמון, צילום: עבור ירושלמים

כתבות נוספות

דילוג לתוכן