פסח לכל המשפחה במאורות מרכז המבקרים החדש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

פסח לכל המשפחה במאורות מרכז המבקרים החדש; מסע בזמן אל סיפור יציאת מצרים באמצעות שישה מיצגים חדשניים, שיחזור יציאת מצרים עם שחקן ותחפושות בשיתוף הילדים, סדנא לאפיית מצות, סדנה לעיצוב כוס קידוש, סדנאות יצירה, תחרות אינטראקטיבית בנושאי פסח, מייצגים אינטראקטיביים וטכנולוגיה חדשנית.

מרכז המבקרים החדש באשדוד, מאורות, מזמין את הילדים וההורים עם כל בני המשפחה במהלך חופשת הפסח למגוון פעילויות וסדנאות.

במרכז המבקרים החדש, הראשון מסוגו בישראל, מסופר סיפורו של העם היהודי בשלל אמצעים טכנולוגיים חדשנים, מייצגים אינטראקטיביים, וידיאו מפינג, סאונד ייחודי ועוד.

טריף

במהלך חופשת הפסח, החל מה-7.4 ועד 20.4, מוזמנים הילדים עם ההורים וכל בני המשפחה לפעילות חווייתית רב חושית במהלכה יצאו הילדים למסע טכנולוגי חדשני רצוף חוויות ויבקרו ב-7 תחנות בחייו של העם כאשר בכל תחנה מסופר הסיפור היהודי מזווית שונה וייחודית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות בעולם בשילוב מופע אור קולי ייחודי, אפקטים של קול וצבע, וידיאו מפינג, משחקים אינטראקטיביים, אנימציות, נופים תלת מימדיים ואלמנטים נוספים שנוצרו במיוחד לטובת מרכז המבקרים, חידונים, הפתעות ועוד.

צילום: מנדי הכטמן

בסוף המסע ישחזרו הילדים את סיפור יציאת מצרים יחד עם שחקן שיגלם את משה ויפעיל את הילדים שיתחפשו בעצמם לבני ישראל ומצרים וימשיכו לסדנת אפיית מצות. בחול המועד תפעל סדנה להכנת כוס קידוש. בנוסף מוזמנים ההורים והילדים לסדנת יצירה וצביעה.

המסע אל סיפור האור היהודי במרכז המבקרים מתחיל עם סבא סבבה (אותו מגלם השחקן שולי רנד) ונכדו המקבלים את פני המבקרים ומכניסים אותם לעולם קסום, לרגע שבו הכל התחיל, בריאת העולם. באמצעות מופע אורקולי מרגש המשלב אנימציות, אפקטים ונופים נמחיש את הרגעים הקטנים בהם החל הסיפור של כולנו.

באוהל אברהם (התחנה השניה) מוזמנים המבקרים למפגש רב חושי עם שרה, אברהם והמלאכים, לשמוע לראות ולחוש בהתרגשות הגדולה מהבשורה שהביאה עמה את ראשיתו של העם היהודי. מיהו אברהם ה"עברי הראשון"? ואילו ערכים אוניברסליים הנחיל לעולם?

מעמד הר סיני (תחנה שלישית) מוזמנים המבקרים להצטרף ולהתרגש מהאירוע המכונן ביותר בחיי העם היהודי. הר סיני במרכז מאורות מתעורר לחיים באמצעות וידיאו מפינג חדשני ואינטראקטיבי הגורם למבקרים להרגיש כאילו הם נוכחים במעמד הר סיני ועדים לאירוע קבלת התורה.

הודות לטכנולוגיה חדשנית משנה ההר צבעים, פושט צורה ולובש צורה, קולות, ברקים ורעמים ומאפשר למבקרים לחוות, ולו במעט, את הרגעים המרגשים של מעמד הר סיני וקבלת התורה.

סיפור מעגל החיים היהודי בתחנה הרביעית מובא למבקרים באמצעים אינטראקטיביים המאפשרים לגעת ולחוש. היהדות משופעת מנהגים וסמלים המלווים אותנו במהלך חיינו. בחלל מוצבים 5 בארות אינטראקטיביות באמצעותן לומדים המבקרים על מנהגי וסימלי העם היהודי במעגל השנה והחיים היהודי.

במעגל החיים יחשפו המבקרים בבאר למנהגים כמו ברית מילה, נישואין, בר מצווה, אירועים מרגשים בחייו של כל יהודי באשר הוא ובמעגל החגים ילקטו המבקרים מהבארות את סימני וסמלי חגי ישראל.

בשולחן השבת בתחנה החמישית מוזמנים המבקרים להתרגש מההילה והקדושה המתלווה לשבת. המיצג האינטראקטיבי מתאר מפגש משפחתי לקראת ארוחת השבת המיוחדת, הדלקת נרות, קידוש של שישי ומנהגים ואפילו ניתן לשיר יחד עם שולי רנד את שירי השבת.

צילום: מנדי הכטמן

בתחנה השישית נהנים המבקרים ממיצג מיוחד של הכותל המערבי – אחד הסמלים החשובים ביותר של העם היהודי – הכותל, מקור השראה לעם היהודי, לכיסופים, תפילה ושימור זכרון, מוזמנים המבקרים להביע משאלות באמצעות מכתב, ציור, אנימציה ומשחק שהופכים לברכה וירטואלית המוקרנת על גבי הכותל.

לסיום יסכמו המבקרים את המסע לגילוי האור במשחק אינטראקטיבי תחרותי בין המשתתפים בנושא פסח.

משך הביקור והפעילויות כשעתיים וחצי; במהלך חוה"מ פסח תתקיים סדנת עיצוב כוס קידוש; חובה לתאם הגעה מראש.

שעות הפעילות: 10:00-18:00. סגור בשבת ובחג. עלות: מבוגר 29₪ ילד 39₪.

מלחיץ: ההודעה על המחבלת שהגיעה לגן ילדים בהר חומה אמיתית או לא? – הנה הפרטים המלאים של האירוע החריג

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן