עיריית ירושלים קיימה ערב מיוחד בסימן העלייה היהודית מאתיופיה | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

עיריית ירושלים קיימה ערב מיוחד לחיילי "פרק המשימה" ולבני הנוער של תנועת 'השומר הצעיר', לציון העלייה היהודית מאתיופיה ויום הזיכרון לעולים שנספו בדרכם ארצה

במהלך הערב, שהתקיים בשבוע שעבר ב'טרמינל' במתחם התחנה, בהובלת אגף חברה, לקחו חלק 14 חיילי חטיבת הנח"ל הנמצאים בתקופת 'פרק משימה' וכ-20 בני נוער מתנועת ה'שומר הצעיר'.

המשתתפים צפו בהצגת היחיד "האור של אלמז", של השחקנית והיוצרת חווה טיזזו. ההצגה מביאה את סיפור ההתמודדות של אם ובת באתיופיה ובישראל, לאחר עלייתן ארצה ואת סיפורם של העולים, אשר נספו בדרכם לארץ ישראל והקשיים והמורכבות איתם מתמודדת הקהילה כיום.

חיילי 'פרק המשימה' המשרתים בחטיבת הנח"ל, ממשיכים בתום שנת השירות הראשונה בצבא לפרק המשימה הלאומית – פרק המשותף לכל חברי הגרעין אשר שירתו שנה.

צילום: אגף חברה בעיריית ירושלים

בפרק המשימה תורמים החיילים למען החברה במגוון תחומים: משימות חינוכיות עם כלל המגזרים והאוכלוסיות, בתחומי המנהיגות, ההכנה לשירות, חוסן הפרט, פעילות בתנועות וארגוני הנוער ועוד.

בנוסף, החיילים הדריכו מעגלי שיח שעסקו בעלייה מאתיופיה, ובחשיבות של ההיכרות עם הסיפורים והסולידריות, לצד המאבק לשוויון של בני ובנות העדה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר על הכנס: "הערב המיוחד הדגיש את חשיבות המורשת, הסיפורים וההתמודדות המורכבות של בני העדה האתיופית. שילובם בחברה הישראלית עובר דרך ההיכרות עם הערכים וסיפורי המורשת של עלייה זו.

תהליך העלייה ארצה, הקשיים שבדרך וההתאקלמות במדינה שלנו, הצריכו אומץ, נחישות ונשמה יתרה. אני מצדיע לכם".

ביקור נשיא ארצות הברית בישראל: היערכות המשטרה ושינויים בהסדרי התנועה

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן