עם מוגבלות אבל ללא גבולות: ביקור מרגש של בעלי מוגבלויות בכותל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

עם מוגבלות אבל ללא גבולות! ביקור מרגש בכותל של אנשים עם מוגבלות ממערך הדיור של אלווין ישראל בירושלים

ביקור מרגש במיוחד התקיים בסוף השבוע האחרון בכותל במערבי. דיירי מערך הדיור של אלווין בירושלים, אנשים עם מוגבלות פיזית וקוגניטיבית הגיעו לביקור באחד המקומות המרגשים ביותר- הכותל המערבי. את הביקור יזם הצוות המקצועי של מערך הדיור בשיתוף פעולה עם תנועת הנוער בני עקיבא ובנות השירות הלאומי המתנדבות בעמותת אלווין.

בסוף השבוע אפשר היה לראות את ההתרגשות ברחבת הכותל המערבי כאשר למקום הגיעו על כסאות גלגלים דיירי מערך הדיור של עמותת אלווין ישראל בירושלים, מלווים בעשרות צעירים, חברי תנועת הנוער בני עקיבא מהיישוב נוקדים, בנות שירות לאומי המתנדבות בעמותת אלווין ישראל ואנשי צוות.

צילום: אלווין ישראל

היוזמה לסיור החלה לאחר שמספר מקבלי שירות ממערך הדיור של עמותת אלווין בירושלים הביעו את רצונם לבקר בכותל – המקום הכי קדוש ומיוחד ליהודים. במהלך הסיור הגיעו המשתתפים לרחבת הכותל, השתתפו בתפילה מיוחדת רוחנית ומכוננת, רקדו ברחבה ואף קיבלו לידיהם ספר תורה אשר ריגש אותם עד מאוד.

מיכל, בת 45, עם מוגבלות קוגניטיבית ופיסית ספרה בהתרגשות: "אני אוהבת את הכותל, הוא מרגש אותי והכי חשוב לעם היהודי, שמתי פתק עם משאלה, אבל זה סוד".

מרגלית פילר, מנכ"לית אלווין ישראל אמרה: "באלווין ישראל רואים במגבלה "אתגר", שום דבר לא עוצר אותנו ואת מקבלי השירות שלנו, 5,200 במספר, להגשים את חלומותיהם ורצונותיהם.

צילום: אלווין ישראל

מיד כשעלה הרצון לבקר בכותל נכנס הצוות המקצועי של מערך הדיור שלנו בניהולו של עבד דקה, לתכנון הסיור. האתגרים בביקור שכזה לא פשוטים אבל אחרי 30 שנות פעילות, ואלפי סיורים בארץ אנחנו יודעים להפוך את הקשיים והאתגרים להזדמנויות".

"הצוות של אלווין, יחד עם חניכי בני עקיבא ובנות השירות המתנדבות באלווין הרימו את הכפפה ותכננו את האירוע לפרטי פרטים. לביקור שכזה יש צורך בתכנון לוגיסטי ונגיש. יש לנו נוער מדהים, נוער ערכי ומתנדב אשר מביא איתו המון קבלה, הכלה ושמחה.

לאנשים עם מוגבלות, כמו לכל אדם, יש חלומות ורצונות ואנחנו פה כדי לסייע בידם להגשים אותם ולחיות חיים נורמטיביים, לצד המגבלה, בכל תחומי החיים".

צילום: אלווין ישראל

עו"ד גליה ניצני נבחרה למשנה לסניגורית הציבורית הארצית

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן