חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האתגר: צפו 📹 ותגידו – כמה פעמים הם אומרים ברוך השם? תצליחו לספור? בהצלחה!

ידוע כמה חשוב להודות ולהלל לקב"ה על כל דבר ודבר וכמה ששום דבר לא מובן מאליו, קבלו את הסיפור המיוחד מהרבי מלובביץ' ומיד אחריו האתגר ( נראה אתכם מצליחים… )

במאמר חסידות אותו אמר הרבי מלובביץ בשבת פרשת קדושים בשנת התשכ"ה, הוא הביא סיפור מחמיו, הרב יוסף יצחק שניאורסון זצוקלל"ה נבג"מ זיע"א שביום רביעי הקרוב תחול ההילולא שלו, אותו סיפר על הבעל שם טוב הקדוש, במהלך שיחה לחסידים, וזה הסיפור:

משמאל: הרב יוסף יצחק שניאורסון זצוקלל"ה נבג"מ זיע"א וחתנו, כ"ק הרבי מלובביץ'

" בימים שעדיין היה נסתר, נהג הבעל שם טוב לנסוע ממקום למקום ולשאול יהודים לבריאותם ולמצב פרנסתם, כדי שהללו יענו לו בדברי שבח לה' – ברוך ה', תודה לה' וכדומה.

בעיירה אחת שמע על תלמיד-חכם מופלג, פרוש זקן, שכבר למעלה מיובל שנים התבודד בחדרו והגה בתורה כשהוא שרוי בתענית כמעט כל השבוע. הבעש"ט נכנס אליו ושאלו למצב בריאותו ולפרנסתו. הפרוש לא ענה, אלא סימן לעבר הדלת, לאות שייצא ויילך.

הבעל שם טוב פנה לצאת, ובעומדו בפתח פנה אל הזקן: "רבי, מדוע אינכם נותנים לה' את פרנסתו?". הלה השתומם למשמע הדברים, והבעש"ט הסביר: "אנו חיים מהפרנסה שהקב"ה מרעיף עלינו, אך ממה מתפרנס, כביכול, הקב"ה? זאת גילה דוד המלך בתהילים: 'ואתה קדוש, יושב תהילות ישראל'. אתה, ה', שאתה קדוש, מהי ה'פרנסה' עליה אתה 'יושב'? – 'תהילות ישראל'! על-ידי שיהודים מהללים ומשבחים את ה' על הבריאות והפרנסה שהוא מעניק להם, מזה יש, כביכול, פרנסה לקב"ה."

יהודי מתפלל בציון דוד המלך ע"ה. צילום: אודי דוד בן דוד

וכעת לאתגר, בואו נראה אתכם מצליחים! כמה פעמים הם אומרים את המילים ברוך השם בשיר הבא, יודעים את התשובה? תכתבו לנו באמצעות כפתור הווטאסאפ מצד ימין במסך – בהצלחה!:

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן