חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חברת הליכוד במכתב לראש הממשלה: "לעצור את פעילות אונר"א בירושלים"

יעל אנטבי, צילום: דוברות הליכוד ירושלים

חברת הליכוד בסניף ירושלים יעל אנטבי כתבה הבוקר לראש הממשלה מכתב פתוח. במכתב מבקשת אנטבי להפסיק את פעילות אונר"א בישראל באופן מיידי.

במכתבה כותבת יעל אנטבי: "לכבוד מר בנימין נתניהו, ראש הממשלה. הנדון: הפסקת פעילות אונר"א בירושלים.

לאחר מאורעות 7.10 הוצפה בעיית השירותים שמספק אונר"א בעזה בשיתוף עם החמאס ובמיוחד במערכת החינוך. אונר"א ממשיך לתת לגיטימציה בינלאומית לרעיון הפליטות המתמשכת שאין לו אח ורע בעולם ולהסית את התושבים נגד מדינת ישראל בפרט והיהודים בכלל.

במזרח ירושלים פועלים כיום שבעה בתי ספר של אונר״א. ב- 2018 כאשר הייתי סגנית ראש העיר ירושלים, הוכנה בעירייה תוכנית לסגירת בתי הספר הללו, יחד עם שירותים אחרים של אונר״א במזרח ירושלים בתחומי הבריאות, הרווחה, התברואה והתשתיות.

המועצה לביטחון לאומי (המל"ל) קיבלה החלטה ב- 2019 לאמץ את התוכנית ולסגור לחלוטין את בתי הספר של אונר"א במזרח ירושלים החל מ- 2020. זאת במסגרת התוכנית להוצאת המוסדות של הארגון ממזרח העיר. החלטה זו לא יצאה לפועל עד היום.

יעל אנטבי, צילום: דוברות הליכוד ירושלים
יעל אנטבי, צילום: דוברות הליכוד ירושלים

פעילות אונר"א מנציחה את עניין ה"פליטים" שלפי כל מדד הגיוני אינם פליטים, מוסדות אונר"א במחנה הפליטים שועאפט הנמצא בירושלים בשטח הריבוני של מדינת ישראל משרתים בעיקר שב"חים שעברו להתגורר במקום עם הקמת גדר ההפרדה.

אני קוראת להצהיר כי בירושלים אין פליטים ולא יהיו פליטים והם יקבלו את כל השירותים מעיריית ירושלים כמו כל תושב אחר.

בתי הספר של אונר"א פועלים ללא רישיון משרד החינוך, חלקם על שטחים ציבוריים ומהווים מוקד להסתה נגד ישראל והיהודים, לטרור ולאלימות. צריך להפקיע את כלל מבני החינוך והמשרדים של אונר״א בירושלים ולהסב אותם למבנים עירוניים. במשך עשרות שנים אונר"א מפיצה דרך בתי הספר שלה שנאה והסתה נגד מדינת ישראל והעם היהודי, וסילוקה הוא הפגנת ריבונות ומשילות של מדינת ישראל.

כיום, כאשר מדינות תורמות החליטו להפסיק את מימון אונר"א בעקבות מידע שהועבר מישראל, לא יעלה על הדעת כי מדינת ישראל מאפשרת לארגון לפעול ולהסית בירושלים.

ישראל צריכה להודיע על סיום שיתוף הפעולה הוולונטרי שלה עם אונר"א ולהוציא את הארגון מכל מקום שבו הוא פועל וההתחלה צריכה להיות בירושלים בשטח הריבוני של מדינת ישראל."

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן