חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הלם בשערי צדק: מסתבר ש"ד"ר אחמד" לא רופא אלא מתחזה שעשק הורים

שערי צדק ירושלים, צילום: דוברות המרכז הרפואי שערי צדק

לאחר קבלת מידע חריג מהורים לילדה המאושפזת במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים המשטרה עצרה את "ד"ר אחמד" שהתחזה לרופא ואף איים על ההורים לילדה כי יפגע בה בהלך הטיפול במידה ולא יענו לדרישותיו תוך שהוא מסביר להם שהיא צריכה להכנס לניתוח דחוף.

שערי צדק ירושלים, צילום: דוברות המרכז הרפואי שערי צדק
שערי צדק ירושלים, צילום ארכיון: דוברות המרכז הרפואי שערי צדק

התחזה לרופא וסיפר להורים שהילדה צריכה להכנס לניתוח דחוף

פלסטיני התחזה לרופא בבית חולים, גנב רכוש ממאושפזת וניסה להונות את הוריה בתואנת שווא כי נאלץ להכניסה לניתוח דחוף. פעילות מהירה של השוטרים במחוז ירושלים הביאה למעצרו. לאחר שחקירתו הסתיימה, הוגש נגדו כתב אישום על ידי התביעה המשטרתית. צפו בתיעוד מצלמת הגוף של השוטרים מרגע מעצרו, והאזינו לשיחה ההזויה שניהל הנאשם עם הורי הצעירה בניסיון להונות.

בתאריך 19.4 מעט לאחר השעה 04:00 לפנות בוקר, התקבל דיווח ממחלקת הביטחון בבית החולים שערי-צדק בירושלים, על מקרה של גניבת כרטיס אשראי ומכשיר טלפון סלולרי ממיטתה של צעירה המאושפזת במוסד הרפואי.

"הרופא" התקשר להורים וביקש מהם כופר עבור הטלפון

לאחר מקרה הגניבה, חייג הנאשם אל הוריה של הצעירה ודרש "כופר" בעבור הפלאפון. פעולות חקירה מהירות ואיתור מיקום המכשיר הסלולרי, הצביעו כי זה הנאשם נמצא באזור העיר העתיקה בירושלים ותמונתו הופצה לכלל כוחות המשטרה באזור.

בתוך זמן קצר, איתרו שוטרי יס"מ מחוז ירושלים את הנאשם במעשה כשהוא יוצא מתפילת הבוקר בהר הבית ועצרו אותו בסמוך לשער השלשלת. בחיפוש שערכו על גופו, אותר הטלפון הסלולרי וכרטיס האשראי הגנובים ברשותו של הנאשם, והוא הועבר לחקירה בתחנת מוריה שבמחוז ירושלים.

חקירת המשטרה גילתה כי מדובר בשב"ח עם תעודה מזוייפת

מחקירת המקרה במשטרה ועפ״י עובדות כתב האישום שהוגש נגדו בימים האחרונים, עולה כי ערב קודם לכן (18.4), הגיע הנאשם, פלסטיני (26) השוהה בישראל שלא כחוק אל בית החולים שם הזדהה בתיעוד מזויף כתושב ירושלים, ובכך קיבל טיפול רפואי במרמה בביה"ח. בהמשך לכך, נכנס הנאשם אל חדרה של הצעירה המאושפזת במקום וגנב מרשותה את הפלאפון, כרטיס האשראי ותעודות נוספות.

בהמשך התקשר הנאשם אל אמה של הצעירה והזדהה בפניה ״כד"ר אחמד״. בשיחה זו ציין בפניה שמצבה הבריאותי של בתה החמיר ועל כן הוא מכניס אותה לניתוח. עוד הוסיף בשיחתם, כי הוא מבקש לקבל את קוד כרטיס האשראי על מנת לחייב על הוצאות הניתוח שבדה מלבו.

לאחר זמן קצר, שב הנאשם וחייג פעם אחר פעם להורים המודאגים תוך שאיים כי במידה ולא ישתפו עמו פעולה בהקדם וייענו לדרישותיו, יפגע בבתם.

ההורים המודאגים פנו במהירות למחלקת הביטחון – אבטחה הוצבה סביב הילדה

בעקבות דיווח מידי מצד הוריה למחלקת הביטחון בבית החולים, הוצבה אבטחה סביב מיטת הבת. במקביל שוטרי תחנת מוריה הוזעקו אל בית החולים והחלו בחקירת המקרה. חוקרי המשטרה ביצעו מגוון פעולות לאיתורו של הנאשם והוא נעצר על ידי שוטרי יס"מ ירושלים בעיר העתיקה, כאמור.

בחקירתו, התברר שהספיק להשתמש בכרטיס האשראי שגנב במכונות אוטומטיות. בסיום החקירה גובשה נגדו תשתית ראייתית ומעצרו הוארך מעת לעת. יחידת התביעות במחוז ירושלים הגישה נגדו כתב אישום בגין עבירות של כניסה לישראל שלא כחוק, התחזות כאדם אחר במטרה להונות, קבלת דבר במרמה, גניבה, שימוש ברכיב חיוני באמצעי תשלום, ואיומים.

הונאה ואיומים תוך התחזות לרופא האמון על בריאות ושלום הילדה

פקד יואב דניאל, קצין החקירות בתחנת מוריה מרחב ציון, סיפר: ״מדובר במקרה לא שגרתי שבו שוהה בלתי חוקי מתחזה לאחר בכדי לקבל טיפול ולרופא בכדי להונות. הוא מנצל את שהייתו בבית החולים במטרה להונות ולגנוב. פעולות חקירה מהירות שהחלו מיד עם קבלת הדיווח למשטרה באותו בוקר, הביאו לאיתורו המהיר של נאשם בסמטאות העיר העתיקה כשברשותו איתרו שוטרי יס"מ ירושלים את הרכוש שנגנב באישון ליל ממיטת חוליה של המאושפזת.

הנאשם שלא בחל במעשיו, תוך התחזות כאזרח ישראלי על אף היותו שב"ח, גנב רכוש וחמור מכך לא פחות, ניסה להונות באיומים את הוריה כשהתחזה כרופא האמון על בריאותה ושלומה של בתם המטופלת במוסד הרפואי. לאחר שחשפנו את מעשיו החמורים, הוגש נגדו כתב אישום".

מהבוקר בדרך לחשבונות הבנק: מענקים לעשרות אלפי ישראלים בכל רחבי הארץ עד ₪5,808 – כיף

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן