חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כפיר הקטן חוגג יום הולדת בשבי חמאס – עיריית ירושלים במחווה מרגשת עבורו

המחווה לכפיר ביבס. צילום: דוברות עיריית ירושלים

היום חל יום הולדתו של כפיר ביבס בן השנה שנחטף יחד עם בני משפחתו לעזה ב-07.10, ונמצאים מאז בשבי חמאס.

לציון יום הולדתו, החליטו עיריית ירושלים, ועד סוחרי שוק מחנה יהודה והאומן סלומון סוזה לעשות מעשה, וייצרו ציור קיר ענק ברחוב ניסים בכר בשוק מחנה יהודה ובו משפחה של אריות: אריה, לביאה ושני כפירים, שבעצם מספרים בעיני היוזמים את סיפורה של משפחת ביבס, שירי, ירדן, אריאל וכפיר.

בנוסף, לציון יום הולדתו של כפיר ביבס, עיריית ירושלים תאיר הערב את גשר המיתרים בכניסה לעיר בצבע כתום.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר הבוקר: "היום, החטוף הצעיר ביותר בשבי החמאס מציין את יום ההולדת הראשון בחייו, אבל ברצועת עזה. ליבנו זועק עם בני משפחתו ואנו מתפללים לשחרורו ולשחרור אמו, אביו ואחיו מהשבי.

המיצג המיוחד בשוק, בשיתוף המחלקה לאומנות במרחב הציבורי בעיריית ירושלים, והאומן סלומון סוזה, נועד להזכיר לעולם מיהו החמאס – ארגון טרור זוועתי מלא בשנאה ורוע, שפוגע גם בתינוקות רכים ללא היסוס וללא רחמים. לעולם לא תיפול רוחנו ואנו נחושים יותר מתמיד.

המחווה לכפיר ביבס. צילום: רון ירקוני תקשורת
המחווה לכפיר ביבס. צילום: רון ירקוני תקשורת

כאן מירושלים, בירת ישראל, אנו מאחלים מזל טוב לכפיר הקטן וכולנו תקווה ותפילה שהוא ובני משפחתו ישובו הביתה במהרה, בריאים ושלמים".

יו״ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן הוסיפה: ״ראינו לנכון להזכיר לכל עם ישראל שהיום, כפיר הילד שכולנו בכינו והתמלאנו בעצב כשראינו אותו נחטף, יהיה בן שנה, ובמקום לחגוג לו את הרגע המרגש כמו לכל ילד, אנו מתמלאים דמעות, ומציינים זאת בעצב, ובתפילה לחזרתו הביתה, במהרה ולשלום יחד עם בני משפחתו היקרה.

הציור המרגש מסביר היטב את שרצינו להביא לידי ביטוי משפחה חזקה, משפחה של אריות שנמצאת בשבי האויב, וכולנו רוצים לקוות ולהאמין שלמרות כל הרוע, השנאה, הפחד והקושי האדיר, משפחת ביבס תשוב הביתה בקרוב.

מודה לאומן סלומון סוזה על יצירה שמגיעה עם הרבה נשמה ותשוקה ולמחלקה לאומנות במרחב הציבורי בעיריית ירושלים שמיד נרתמו למען המטרה החשובה.
מזל טוב כפיר, אנחנו אוהבים אותך. מזל טוב כפיר, אנחנו מחכים לך.״

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן