חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקיר הווירטואלי הפך לזירת טרור: כתב אישום נגד משתמש פייסבוק

פרקליטות המדינה הגישה היום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד מג'ד דנדיס (31), תושב ראס אל עמוד שבירושלים, בגין פרסום עשרות פוסטים בחשבון הפייסבוק שלו המביעים אהדה, תמיכה ועידוד למעשי טרור ולארגוני טרור, ביניהם החמאס, הג'יהאד האיסלמי, החזית העממית וגוב האריות

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד פועה בן טוב מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), עולה כי בין החודשים אפריל 2022 לדצמבר 2023 פרסם דנדיס עשרות פוסטים שכאלה.

בין היתר, פורסמו פוסטים אלו:

ביום 11.12.2023, יום השנה להקמת ארגון הטרור "החזית העממית", הזדהה הנאשם עם הארגון והסית לטרור בכך שפרסם פוסט שבו נכתב בשפה הערבית "כן…השתייכות לחזית היא כבוד…".

ביום 17.10.2023 פרסם הנאשם פוסט שבו שבח את רוצחו של השר לשעבר רחבעם זאבי ז"ל.

ביום 7.10.2023, בצילה של מתקפת הפתע על ישראל, הזדהה הנאשם עם ארגון החמאס בכך שפרסם פוסט בו נכתב "כאשר המפקד הכללי מחמד דף נשא את נאומו והכריז על סיום התיאום הביטחוני לוחמי גדודי אל קסאם מחצו את מפקדת "מחלקת התיאום והקישור של מחלקת הבקרה הפנימית בתיאום וקישור עם הרשות הפלסטינית" בנחל עוז. כל אלה שנעצרו או נהרגו היו במחלקות רגישות בצבא הישראלי כמו שב"כ, אמ"ן, מודיעין צבאי וקציני תיאום ביטחוני. תקשורת מידית מדהימה בין הלוחמים למפקדם".

ביום 19.10.2022, יום חיסולו של המחבל עודיי תמימי, פרסם הנאשם פוסט המכיל תמונה של המחבל עליה מופיע הכיתוב "מות קדושים של עודיי אלתמימי מבצע פיגוע המחסום במ"פ שועפאט וההתנחלות מעלה אדומים בירושלים".

בבקשת המעצר ציינה עו"ד בן טוב כי "הבחירה של המשיב בדרך של הזדהות והסתה בזמן מתקפת טרור רצחנית, של ארגון החמאס, אשר פעיליו, ביצעו מעשי טרור קשים, רצחניים ואכזריים, במהלכם רצחו בדם קר, גברים, נשים, זקנים, ילדים וטף, כאשר מעשיהם הנפשעים הובילו עד עתה לכ-1,400 הרוגים ולכאלפי פצועים בדרגות פציעה שונות. בחירת המשיב בדרך זו, דווקא במהלך אחד מימיה הקשים בהיסטוריה של מדינת ישראל, כאשר המדינה נתונה תחת מתקפה כבדה ולאחר שממדי האסון כבר החלו להתבהר, ויש בכך כדי להצביע על מסוכנות אינהרנטית של המשיב."

כתב האישום מייחס לדנדיס עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור.

אילוסטרציה, כניסה לאולם דיונים בבית משפט

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן