חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כך המשטרה מונעת פיגוע טרור בירושלים: שני מסיתים נעצרו בירושלים

המאבק בטרור נמשך

המשטרה ממשיכה במאבק נחוש בהסתה ובתמיכה בטרור: שני חשודים נעצרו בירושלים

המאבק המשטרתי בהסתה ותמיכה בטרור: בעקבות ניטור תכני הסתה ברשת ע״י חמ״ל התודעה הפועל במחוז ירושלים, בימים האחרונים עצרו שוטרי מחוז ירושלים שני חשודים בעבירות הסתה ותמיכה בטרור ובארגון הטרור חמאס. החשודים הועברו לחקירה בימ״ר ירושלים. נגד אחד מהם צפוי בימים הקרובים כתב אישום והחקירה של חשוד נוסף נמשכת

בשבוע שעבר עצרו בלשי ימ״ר ירושלים תושב העיר העתיקה בן 39. החשוד נעצר בעקבות פרסומים שפרסם ברשת החברתית, ובהם תכני הסתה ותמיכה בארגון הטרור חמאס. לאחר מעצרו הוא הועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ״ש, ושלשום הוגשה נגדו הצהרת תובע. בימים הקרובים צפוי נגדו כתב אישום.

פרסם הסתה ותמיכה בחמאס ונעצר

אתמול בשעות הצהריים, עצרו שוטרי מחוז ירושלים חשוד נוסף בן 35 תושב א-טור במזרח ירושלים בחשד להסתה ותמיכה בטרור. גם חשוד זה נעצר בעקבות פרסומי הסתה ותמיכה בארגון הטרור חמאס, והועבר לחקירה בימ״ר ירושלים. במהלך היום יובא להארכת מעצרו בבימ״ש והחקירה בעניינו נמשכת.

לאורך כל השנה ובמהלך החודשים האחרונים בפרט, פועל מחוז ירושלים תוך מיקוד ומיצוי יכולות מבצעיות ומודיעיניות במשימת ניטור וסיכול פרסומי הסתה נגד מדינת ישראל ואזרחיה במרחבי הרשת. ניסיון העבר מלמד כי קיים קשר ישיר בין הסתה ותמיכה בטרור למעשי טרור. בהתאם, שוטרי מחוז ירושלים בסיוע, הכוונה וליווי של חמ"ל התודעה הפועל במחוז, מבצעים פעילות ניטור וסיכול נגד מסיתים לטרור, תומכי טרור ונגד אלו הקוראים לפגוע באזרחים ובמדינת ישראל. המשטרה תמשיך לפעול לחשוף ולעצור את כל מי שמסית לטרור ואלימות ותומך בטרור, בין אם מאחורי מקלדת או בכל מקום אחר, ותפעל למצות עמו את הדין.

אנו חיים במדינה דמוקרטית וחופשית, אך חופש זה אינו נותן לגיטימציה להסתה ולעודד אלימות וטרור. וצריך להמשיך לפעול בנחישות נגד כל מי שיפעל בניגוד לחוק ולערכים אלה.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

צה"ל פועל נגד חמאס ברפיח – חוסלו כ-20 מחבלים – חדשות פרסום ראשון

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן