חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיכר גיבורים חדשה בשכונת שמעון הצדיק בירושלים: זיכרון ליוסי קירמה ז"ל

כיכר חדשה בירושלים נקראת על שם רס"מ יוסי קירמה ז"ל, שנפל בקרב מול מחבלים ב-2016

ירושלים, בטקס מיוחד שנערך אמש- יום ד', חנך ראש העיר ירושלים, משה ליאון, את הכיכר על שם רס"מ יוסי קירמה ז"ל, שנפל בקרב מול מחבלים בשנת 2016, בן 29 במותו.

הכיכר החדשה ממוקמת בשכונת שמעון הצדיק, ברחוב דרך שכם פינת לב טוב. הטקס התקיים במעמד בני משפחתו של קירמה ז"ל, אישים רבים מהעיר וקהל רחב.

קירמה ז"ל, גיבור שנפל למען ירושלים

ב-9.10.2016, יום א', סמוך לשעה עשר בבוקר, פתח מחבל במסע ירי קטלני ברחובות ירושלים. המחבל נסע במהירות ברכבו מכיוון צומת הגבעה הצרפתית ופתח באש לעבר עוברים ושבים בתחנת הרכבת הקלה מול המטה הארצי. לאחר מכן, המשיך לכיוון דרום וירה באישה ששהתה ברכבה. בכניסה לשכונת שייח ג'ראח עצר את רכבו. המחבל הבחין בצוות לוחמי יס"מ על אופנועים שנסעו לכיוונו וירה לעברם.

יוסי פיקד על האירוע, חתר למגע ודהר עם האופנוע היישר אל המחבל, אך במהלך קרב יריות בין השניים, יוסי נורה ונפגע. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא פצוע באורח אנוש, שם נלחמו הרופאים על חייו, עד שלבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

יוסי, בנם של אסתר ועוזי קירמה, נולד בירושלים (5.6.1987), בן בכור להוריו, אחיהם של איציק וטל. הוא גדל עד גיל 3 בירושלים ולאחר מכן עבר עם משפחתו ליישוב מבשרת ציון שם בגר והתחנך. בתקופת הלימודים בלט מבחינה חברתית ותמיד הופקד על התכנון והארגון של והפעילויות החברתיות. כשהיה בן 17, תלמיד י"ב, הוא הכיר בבית הספר התיכון שבו למד את נוי, תלמידת כיתה י' והם היו לזוג, ולאחר מספר שנים הם נישאו.

בנובמבר 2005 התגייס לצה"ל ושירת כלוחם בחטיבת גבעתי, בגדוד "צבר". במהלך שירותו השתתף ב"מלחמת לבנון השנייה" ובמבצע "עופרת יצוקה". בשנת 2012 התגייס למשטרת ישראל, ליחידת הסיור המיוחדת (יס"מ) ירושלים.

בשנת 2015 הוא קיבל ציון לשבח ממפקד מחוז ירושלים, כאשר עצר מחבל שתכנן לבצע פיגוע דקירה בגן ילדים בירושלים.

יוסי נפל בקרב בירושלים כשהוא בן 29, ולאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-סמל מתקדם. הוא מצא את מותו במעשה שתכליתו הייתה להציל חיי אדם ועיריית ירושלים ביקשה להנציח אותו ואת מעשה גבורתו.

דברי ראש העיר ירושלים, משה ליאון:

"יוסי קירמה הוא אחד מגיבורי ישראל. הוא שמר על ירושלים ועל ביטחון תושביה ומבקריה במסירות רבה עד כדי חירוף נפש. חניכת הכיכר על שמו בסמוך למקום נפילתו מסמלת את הערכה, הכבוד, הזיכרון והתודה שאנו חייבים לו ולמשפחתו מדי יום. יוסי היה אחד מאריות ירושלים ועלינו לזכור לדורי דורות את מעשה גבורתו ביום שבו נפל בקרב למען כולנו״.

חניכת הכיכר על שם רס"מ יוסי קירמה ז"ל היא צעד חשוב בהנצחת גיבור שתרם רבות לביטחון ירושלים. הכיכר תשמש כמקום זיכרון עבור קירמה ז"ל ותזכורת למעשה הגבורה שלו לדורות הבאים.

קרדיט תמונות: ארנון בוסאני
קרדיט תמונות: ארנון בוסאני
קרדיט תמונות: ארנון בוסאני
קרדיט תמונות: ארנון בוסאני
קרדיט תמונות: ארנון בוסאני
קרדיט תמונות: ארנון בוסאני

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן