חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ראש הממשלה, שר הביטחון והשר גנץ בהצהרה משותפת: "כואבים את הנופלים, נמשיך להילחם למענם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עומר מירון, לע"מ

ראש הממשלה נתניהו בהצהרה משותפת עם שר הביטחון גלנט והשר גנץ: ״אנחנו מרכינים ראש לזכר נופלינו, ועם זאת איננו לרגע מפסיקים לחתור ליעד שאין לו תחליף – השגת הניצחון המוחלט״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ בהצהרות משותפות בפתח פגישה של חברי הקבינט לניהול המלחמה, עם ראשי רשויות מהצפון, ברמת כורזים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הפגישה: ״אתמול היה אחד הימים הקשים מאז פרוץ המלחמה. אנחנו איבדנו 24 מטובי בנינו הגיבורים שנפלו על הגנת המולדת. יחד עם אזרחי ישראל, אני דואב על כל אחד ואחד מהם. אני מחבק את המשפחות, שעולמם השתנה לעד. אנחנו שולחים מכאן תפילה לשלום פצועינו. צה"ל בודק בדיקה יסודית של האסון, אנחנו חייבים להפיק את הלקחים ולעשות הכל למען שלום לוחמינו.

אנחנו בעיצומה של מלחמה שאין צודקת ממנה. במלחמה הזו יש הישגים גדולים, כולל היום, בהשלמת הכיתור של ח'אן יונס, אבל יש גם מחירים כבדים מאוד.

אנחנו מרכינים ראש לזכר נופלינו, ועם זאת איננו לרגע מפסיקים לחתור ליעד שאין לו תחליף – השגת הניצחון המוחלט. יחד נילחם – וביחד ננצח".

שר הביטחון יואב גלנט הוסיף: "הבשורה הקשה שקיבלנו אתמול, על נפילתם של 24 מלוחמינו, טובי בנינו, מכל רחבי הארץ, מצפון ומדרום, מכל המקומות, היא מכה קשה. אנחנו משתתפים ומביעים צער עמוק ואבל כבד באבלן של המשפחות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עומר מירון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: עומר מירון, לע"מ

אנחנו ממשיכים בעת הזו ברוח הנופלים – להשלים את המשימות ולבצע את כל מה שנדרש. הכוחות שלנו פועלים בעומק שטח האויב, בח'אן יונס, לוחמים מהצנחנים, חטיבה 7, מגבעתי, בכל אזור הדרום.

אנחנו פוקחים עין על כל מה שקורה בצפון. חיזבאללה ממשיך ומתגרה, עשיתי עכשיו הערכת מצב מיוחדת על העניין הזה. אנחנו ערוכים, איננו רוצים מלחמה אבל אנחנו מוכנים לכל סיטואציה שעלולה להתפתח בצפון. לכן יד אחת לכיוון הדרום ועין צופיה לצפון.

ושוב, אני מחבק מליבי את בני המשפחות השכולות ומביע צער כבד על נפילתם של הלוחמים".

השר בני גנץ אמר: "אני מבקש בשם כל עם ישראל למסור את תנחומינו, תנחומי כל חלקי החברה, למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל, לאורכה של כל המערכה בכל הסיטואציות, וכמובן גם ביממה הכואבת האחרונה.

מדובר בחיילי מילואים שעזבו את הכל והתייצבו על מנת להגן על מדינת ישראל ולהגן על החזון הציוני, לא פחות מהעניין הזה. כך אנחנו נזכור את הנופלים כולם, כך נזכור את אלה שנספו אתמול באסון הקשה.

ברי סחרוף שר: "לב שבור הוא לב שלם". הבוקר הזה הלבבות של כולנו שבורים מול פני הנופלים והמשפחות, והלב של כולנו שלם במשימה החשובה שבשמה הם נפלו ושנותרה לפנינו למימוש להבטיח את שלומה של מדינת ישראל, את שלום בנינו ועתידנו במרחב הזה. נעשה את זה ביחד, נעשה את זה באחדות.

אני מבקש לחזק את המשפחות השכולות, לדעת שאנחנו צריכים להמשיך. אין לי ספק שכשהם יצאו אתמול למשימתם הם התכוונו שנמשיך, וזה מה שאנחנו נעשה".

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן