חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העירייה: 'כוח לעובדים' מסרב לחזור לשולחן המו"מ – הילדים וההורים סובלים

שביתה מיותרת: "כוח לעובדים" משבית שוב את סייעות תוכנית ניצנים בירושלים

דוברות עיריית ירושלים מביעה צער עמוק על החלטת ארגון "כוח לעובדים" להשבית שוב את סייעות תוכנית ניצנים בירושלים, ללא כל סיבה מהותית והוגנת.

לדברי הדוברות, מדובר בשביתה בלתי מוצדקת לחלוטין, שפוגעת קשות בסייעות, בילדים ובהורים. "זוהי התנהלות בריונית, דורסנית, בלתי אחראית ומבזה, המנצלת את הסייעות לטובת מטרות 'כוח לעובדים' ולא למען עצמן", נמסר מהעירייה.

העירייה מדגישה כי שכר הסייעות במדינה נקבע על ידי משרד החינוך בקול קורא שמפורסם בתחילת כל שנה. עיריית ירושלים איננה המעסיקה של סייעות הצהרונים, אך למרות זאת, "לאור החשיבות שהעירייה מייחסת לתוכנית 'ניצנים', לילדים ולהורים, אנו פועלים בנחישות להיטיב עם הסייעות", נמסר מהדוברות.

לדברי הדוברות, גם כעת הציעה העירייה לארגון "כוח לעובדים" הצעות מרחיקות לכת על מנת לבטל את השביתה, לרבות תשלום מענקים ותוספות שכר. "לצערנו, ארגון כוח לעובדים דחה את כל ההצעות על הסף מסיבותיו, ללא התחשבות בסייעות עצמן ובכך שלא יקבלו שכר בגין ימי השביתה, בילדים ובהורים שיאלצו להפסיד ימי עבודה במיוחד במציאות המטלטלת של כולנו, ומסרב לחזור לשולחן המו"מ", נמסר מהעירייה.

העירייה מדגישה כי בזכות התערבותה, נחתם בחודש יוני 2023 הסכם בין המנהלים הקהילתיים המעסיקים את הסייעות לבין ארגון "כוח לעובדים". במסגרת ההסכם, קיבלו העובדות מענקים חסרי תקדים ושכרן עלה. "סייעות המנהלים הקהילתיים בירושלים הן מדהימות ועושות עבודת קודש", נמסר מהדוברות. "בזכות העירייה הן מרוויחות כבר כעת יותר מכל הסייעות האחרות (כ-65 ש"ח לשעה)".

העירייה קוראת ל"כוח לעובדים" לחזור לשולחן המו"מ

העירייה מצטערת על החלטת בית הדין לאפשר את השביתה וקוראת לארגון "כוח לעובדים" לחדול ממהלכים פופוליסטיים, פוגעניים על גב הילדים, ההורים והעובדות, לבטל את השביתה ולחזור לשולחן המו"מ כבר היום.

קיים חשש הולך וגובר בקרב גורמים רבים, ביניהם גם הורים וסייעות, כי ארגון "כוח לעובדים" מנצל את מצוקתן של הסייעות ואת המצב הכלכלי הקשה, על מנת לקדם את האינטרסים שלו.

ארגון "כוח לעובדים" צריך להתעשת ולחזור לשולחן המו"מ בהקדם האפשרי, על מנת למנוע פגיעה נוספת בסייעות, בילדים ובהורים.

באמצעות דיאלוג פתוח וגישה של רצון טוב, ניתן יהיה להגיע להסכם שיספק מענה הולם לכל הצדדים.

צילום: דוברות עיריית ירושלים

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן