חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גיבורים: כך הצילו שוטרי סיור את חייו של נער בפיגוע בירושלים

"נס החנוכה" בזכותם של השוטרים: חייו של יאיר וולקן תושב טלזסטון שנפגע קשה במהלך פיגוע הירי בכניסה לעיר ירושלים בסוף השבוע, ניצלו הודות לתושיית צוות שוטרי יחידת השיטור העירוני שהגיעו בין הראשונים לזירה. השבוע הם ביקרו אותו בבית החולים וזכו לשבחים רבים מצד משפחתו.

בבוקרו של יום חמישי האחרון, מיד עם קבלת הדיווחים הראשוניים על פיגוע הירי בכניסה לעיר, הוזנקו כוחות משטרה רבים ממחוז ירושלים למקום. רס״מ טל משריקי, רס״ר יוחאי שיש והפקח אפיק חולי שהגיעו כאמור בין הראשונים, החלו מיד בפעולות סגירת זירה וסיוע בטיפול בפצועים.

באותה עת, שכב יאיר מאחורי אופנוע ששימש עבורו כמחסה בעת הירי ולמרות שכך, יאיר נפגע מירי בצווארו וברגלו והתקשה בשל הפגיעה לקום על רגליו תוך שהחל מאבד דם רב בשל אופי הפציעה בצווארו.

תוך סריקות השוטרים אחר פצועים, הסב את תשומת ליבם אזרח אל הנער והם מיד ניגשו והחלו מטפלים בו יחד עם חובשת, הניחו חסם עורקים ברגלו והחלו בביצוע פעולת לחיצה על מקום פגיעת הירי בצווארו במטרה למנוע איבוד דם נוסף ובכך למעשה הצילו את חייו, כפי שסיפרו להם בני משפחתו וגורמי הרפואה.

תוך זמן קצר פונה יאיר לבית החולים שערי צדק במצב שהוגדר בזירה על ידי גורמי הרפואה קשה מאוד והובהל לבית החולים שערי צדק בבירה. ביום שני, חמישה ימים לאחר שנפגע הנער יאיר וולקן, הוא הועבר ממחלקת טיפול נמרץ לאחר שמצבו הרפואי התייצב ויצא מכלל סכנה, אל מחלקת הילדים להמשך טיפול רפואי.

בתוך שמחה זאת, התייצבו כבר אמש גם שוטרי יחידת השיטור העירוני של מחוז ירושלים, ביניהם- רס״מ משריקי, רס״ר שיש והפקח חולי, צוות היחידה שהיה בין הראשונים בזירת הפיגוע הרצחני ושבתושייתם הרבה- הצילו את חייו.

רס"ר יוחאי שיש מיחידת השיטור העירוני בירושלים סיפר: "באותו הבוקר, הגענו במהירות הבזק אל מקום הפיגוע ומיד תוך סגירת הזירה וסריקות אחר פצועים כשלב ראשוני, אזרח הסב את תשומת ליבנו לנער הפצוע ששוכב במקום מסתור. מיד התחלנו להעניק לו סיוע וטיפול ראשוני בסיוע חובשת שהגיעה למקום.

צילום: דוברות המשטרה

על אף שלא הוכשרתי פורמאלית מימי, פרט לידע שנרכש על ידי במהלך שירותי במשטרת ישראל והדרכות העשרה ממערך הרפואה המשטרתי במחוז ירושלים, ברגע שזיהיתי את הפגיעה בצווארו שלא חדלה מלדמם באופן משמעותי, הבנתי כמו שותפי לצוות טל, שאם לא נעשה מעשה, הפצוע יאבד את חייו וללא שהות לחצתי חזק על המקום ובכך מנעתי לכאורה את המשך הדימום מהמקום.

כמובן שהתמלאתי גאווה שהצלנו אני ושותפי את חייו של יאיר. זה הרי תפקידנו העיקרי כשוטרים- להציל חיים, וראינו זאת לא אחת בתפקוד השוטרים במהלך החודשיים האחרונים, ובכלל".

קדם לביקור זה מפגש מקרי בין קרובי משפחות הצדדים. באחד מהימים האחרונים, הגיע דודו של יאיר וולקן אל בית עסק בירושלים השייך לאביו של אחד השוטרים. שם מבלי שיש כל היכרות, סיפר קרוב משפחתו של הנער לבעל העסק על כך שאחיינו הצעיר נפגע קשה בפיגוע וכי שני שוטרים גיבורים הצילו את חייו.

למשמע אוזניו של בעל העסק, חיוך נסוך על פניו ומיד סיפר לאותו לקוח כי אחד מהשוטרים שהציל את חיי אחיינו הוא לא אחר מאשר בנו- רס"ר יוחאי שיש. הודות לכך, ביקש אותו קרוב משפחה את מספר הטלפון של השוטר על מנת להודות לו ולשותפו על מעשיהם.

במהלך הביקור אמש, פגשו השוטרים את הנער יאיר שזכר את חסדיהם והודה להם מקרב לב על שהצילו את חייו. כמו כן, הוריו הודו אף הם לשוטרי השיטור העירוני תוך שהאם רותי ציינה בדמעות: ״אתם המלאכים שלי, הולדתם לי את הילד מחדש״.

הוריו של יאיר אף סיפרו לשוטרים במהלך המפגש כי הוא לומד בישיבה בעיר מודיעין עילית ובדרך כלל נוסע עם אביו. באותו הבוקר זאת הייתה הפעם הראשונה שהגיע לירושלים בכדי לנסוע, הפעם לבדו, באוטובוס למקום לימודיו.

פקד הודיה לויאני, סגנית מפקד יחידת השיטור העירוני ירושלים סיפרה אף היא אמש בהתרגשות לאחר הביקור בביה"ח: "המפגש בין צוות השיטור העירוני לבין הנער שנפצע בפיגוע וחייו ניצלו הודות לתושיית השוטרים, כפי שנמסר לנו, סגר סוג של מעגל מרגש שעוד צפוי לו המשך. כקצינה במשטרת ישראל, אני יותר מגאה שאלו שוטרינו שערכי חתירה למגע, אומץ רב והצלת חיים, הם נר לרגלם.

ראינו זאת גם בשבעה באוקטובר אז שילמו בחייהם 58 שוטרות ושוטרים, לוחמות ולוחמים, שנלחמו זה לצד זה והגנו בגופם מפני מעשיהם האכזריים של מחבלים בני עוולה, תוך הצלת חייהם של אזרחים רבים. בימים אלו של מלחמה, הרוגים ונרצחים רבים לצד דאגה רבה לחטופינו שבשבי ארגון טרור, הנחמה היחידה היא הנס האישי של יאיר שחייו ניצלו, נס לקראת חג חנוכה הקרב."

צילום: דוברות המשטרה

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן