חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בצל המלחמה: קרן יעל מחזקת את הקשר עם ישראל

צילום: יוסי פונס

בצל המלחמה וברקע עליית האנטישמיות בעולם קרן יעל מחזקת את הקשר עם ישראל וחונכת מטה בירושלים.

קרן יעל, קרן פילנתרופית שייעודה לשמור על המסורת היהודית ולפתח את החינוך היהודי, חנכה אמש את המטה החדש של הקרן בישראל.

אירוע חנוכת מטה הקרן, אשר הוקם בהר החוצבים בירושלים, התקיים במעמד שר הדתות, מיכאל מלכיאלי, שר התפוצות, עמיחי שיקלי, שר החינוך, יואב קיש, ויו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל.

האירוע נפתח בתפילה לשלום חיילי צה״ל והחזרת כלל החטופים במליאת 100 ימים לתחילת מלחמת חרבות ברזל.

'קרן יעל' שמה לעצמה כמטרה לאפשר להנגיש את החינוך היהודי לכל ילד יהודי בתפוצות. הקרן פועלת על מנת לייצר תחרות ואלטרנטיבה אמיתית של החינוך היהודי אל מול החינוך הכללי במדינות השונות, בעבור משפחות יהודיות הרוצות לשלוח את ילדיהם למוסדות חינוך איכותיים, במקביל לשמירה על הצביון היהודי, לימודי היהדות והשפה העברית.

הקרן תומכת במעל ל-60 מוסדות חינוך מכל קצוות הקשת הדתית היהודית ב-28 מדינות מכלל היבשות.

מפרוץ מלחמת 'חרבות ברזל' חלה עלייה דרמטית באירועים אנטישמיים בעולם- מעל ל 360%, על פי נתוני הליגה נגד השמצה שפורסמו ביום 10.1.24. בעקבות כך הקימה 'קרן יעל' קרן ייעודית לשמירה העוזרת לתגבר את האבטחה עבור בתי ספר ומוסדות חינוך יהודים ועד כה תרמה למעלה מ-15 מיליון ₪ למוסדות יהודיים ברחבי העולם למטרה זו.

צילום: יוסי פונס
צילום: יוסי פונס

במהלך אירוע חנוכת המשרדים קבע שר הדתות, מיכאל מלכיאלי, מזוזה במשרדי הקרן החדשים ואמר: ״אנחנו נמצאים בפרשת גאולה, הפרשות בהן המכות הן אלו שהכריעו את הכף. בפרשה זו מודגש החינוך לקבלת התורה ואני מודה ליעל ואורי על ההשקעה הגדולה״.

שר התפוצות, עמיחי שיקלי, אמר: ״המלחמה באנטישמיות מתחילה קודם כל בחינוך. בתקופה קשה זו חשוב להשקיע בחינוך היהודי ברחבי העולם ואני מודה לכל צוות הקרן על ההירתמות״.

שר החינוך, יואב קיש, אמר: ״הקרן עושה דברים דומים למה שאנחנו עושים בישראל, רק בתפוצות. חינוך יהודי הפך חשוב במיוחד מאז ה-7.10 ואנו רואים שיותר ויותר יהודים מזדהים עם ההקשר ההיסטורי של עם ישראל עם מדינת ישראל.

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, אמר: ״לפני 100 ימים לא פרצה מלחמה נגד מדינת ישראל אלא כנגד העם היהודי ואנו רואים זאת יום יום שעה שעה בכל רחבי העולם ולכן דווקא עכשיו חשוב להשקיע בחינוך בתפוצות״.

צילום: יוסי פונס
צילום: יוסי פונס

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן