כיכר הגבורה: אחרי אות המופת מהמפכ"ל – הגיעה גם ההוקרה של ירושלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
ראש העיר ירושלים, משה ליאון חנך הבוקר את כיכר הגבורה – ע"ש הרב נחמיה לביא ואהרון בנט ז"ל. ליאון: "העיר ירושלים מצדיעה לכם"

הבוקר נחנכה כיכר הגבורה בירושלים, שתיקרא ע"ש הרב נחמיה לביא ואהרון בנט ז"ל, אשר נרצחו בפיגוע דקירה ברובע המוסלמי בעיר העתיקה.

חנוכת הכיכר התקיימה בצומת הרחובות הגיא והויה דלרוזה בעיר העתיקה, במעמד ראש העיר, משה ליאון ובני המשפחות.

במהלך הפיגוע שהתרחש ברובע המוסלמי לפני שש שנים רדף המחבל אחרי זוג הורים ותינוקת – משפחת בנט, שצעדו לאיטם ברובע המוסלמי.

הרב נחמיה לביא, תושב הרובע המוסלמי בעיר העתיקה, אשר שמע מביתו את קול הזעקות, יצא והציל את גב' בנט ובתה, ושילם על כך בחייו. המחבל רצח את אהרון בנט ז"ל, אשר הגן על בני משפחתו, לפני הגעתו של הרב נחמיה לביא ז"ל. מעשה הגבורה של הרב נחמיה לביא, זיכה אותו באות המופת בידי מפכ"ל המשטרה. כיכר הגבורה נחנכה היום על שמם – בשל מעשה גבורתם.

חנוכת טקס כיכר הגבורה, צילום: ארנון בוסאני

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר היום בטקס: "חנוכת כיכר הגבורה היא סמל לאומץ ואות הוקרה לנרצחים, אשר הגנו בגופם ושילמו על כך בחייהם. העיר ירושלים מצדיעה לגבורתם. ירושלים ותושביה, בירת ישראל ואנשיה, היא גאוותנו".

אריה קניג, סגן ראש העיר ירושלים הוסיף: "חובתנו להנחיל לדורות הבאים את הגבורה היהודית, בנין הנפש היהודית הבריאה, זאת בנוסף לבניין ירושלים ברוח וברמה הפיזית. קריאת הכיכר על שם הקדושים הי"ד תחקוק ערך זה ברחובות ירושלים לנצח"

הסרת הלוט משלט כיכר הגבורה ברובע המוסלמי, צילום: ארנון בוסאני
תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן