עיריית ירושלים אישרה את תוספת התקציב למוסדות התרבות בעיר | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

התקציב שאושר למוסדות התרבות בעיר עומד על סך 39.4 מיליון שקלים. העירייה אישרה את תוספת התקציב למוסדות התרבות בירושלים והגדילה אותו ב-3.4 מיליון שקלים, לעומת השנה שעברה. בנוסף, יוקצו למוסדות התרבות עוד 5 מיליון שקלים בתקציב יעודי.

מגמת הגדלת התקציב למוסדות התרבות במהלך השנים האחרונות, מעידה על השקעת משאבים רבים ותשומת לב לתרבות בעיר.

בשנת 2020 עמד תקציב מוסדות התרבות על סך של כ-33 מיליון שקלים, ב- 2021 עמד התקציב על סך של כ-36 מיליון שקלים ותקציב 2022, כאמור, יעמוד על כ- 39.4 מיליון שקלים.

טריף

בירושלים קיימים כ- 79 מוסדות תרבות להם מוענקת תוספת התקציב ובהם: הסינמטק, התזמורת הסימפונית ירושלים, מוזיאון מגדל דוד, פסטיבל ישראל, תיאטרון החאן הירושלמי, תזמורת ירושלים מזרח מערב, תזמורת הרחוב הירושלמית, מחול ק.ט.מ.ו.ן, מחול שלם ועוד.

לראשונה, אחד הצעדים פורצי הדרך עליהם החליטו ראש העיר והנהלת העירייה הוא מתן הנחה בסך כ- 22% בשכ"ל לתלמידים ירושלמיים, אשר לומדים בקונסרבטוריונים בעיר. מדובר בסכום נפרד ונוסף לתקציב הניתן למוסדות התרבות. התקציב היעודי התוספתי יעמוד על כ-3 מיליון שקלים, מהם כ-1.5 מיליון שקלים אשר יוקצו לטובת ההורדה בשכר הלימוד לתלמידי הקונסרבטוריונים בירושלים: האקדמיה, הסדנא ורון שולמית.

אתמול, נשלח מכתב תודה לראש העיר מוועד מוסדות התרבות בירושלים, בו הביע הוועד את תודתו לראש העיר ולעיריית ירושלים על העלאת התמיכה העירונית בתקציב מוסדות התרבות. במכתב מצוין כי העלאה זו מעידה על עמדה איתנה לגבי חשיבותה של היצירה התרבותית בירושלים והן על האמון במוסדות התרבות, כתשתית המובילה את העשייה המגוונת והעשירה בתחומים השונים.

בנוסף, מודה הוועד לראש העיר ולעירייה על התמיכה בתקופת אי-וודאות מתמשכת, אשר פוגעים הן בענף התיירות והן בתרבות, תמיכה המאפשרת שמירה על רצף הפעילות, על כוח האדם ועל ההתנהלות התקינה של מוסדות התרבות.

בתוך כך, מציין וועד מוסדות התרבות כי הגדלת התמיכה העירונית בתקציב התרבות לשנה הקרובה תביא לתנופת יצירה רחבה ומחודשת ותחזק את ירושלים כבירת תרבות תוססת, ייחודית ומגוונת.

לדברי ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים הופכת לבירת התרבות של ישראל. אישרנו תקציב שיא לתמיכה במוסדות התרבות בעיר ירושלים וזו גאווה גדולה. תוספת התקציב היא עדות למחויבותנו לשמירה על חוסנם הכלכלי, שגשוגם והרחבת פעילותם של מוסדות התרבות בעיר. התרבות היא הרוח! נמשיך לפתחה, לתמוך ולחזקה ולבסס את פעילות התרבות בעיר."

בניין עיריית ירושלים. צילום: אודי דוד בן דוד

מידע מדוייק הביא את שוטרי ירושלים לאתר וללכוד שני צעירים עם כלי ייריה בשטח ירושלים

כתבות נוספות

דילוג לתוכן