עיריית ירושלים נערכת למזג האוויר החורפי הצפוי | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

היערכות עיריית ירושלים למזג האוויר החורפי הצפוי: עיריית ירושלים תפתח את החמ"ל למזג אוויר מיוחד ונערכת לשלג. ההיערכות כוללת מוכנות לטיפול במפגעים, הפעלת מערך פיזור המלח בצירים הראשיים, פריסת כ-60 כלי צמ"ה לפינוי שלג במתכונת שלדית ופתיחת מטות אזוריים ברחבי העיר.

עפ"י התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים, החל ממחר (יום ד', 19.1.22) משעות הצהריים ועד יום ה' (20.1.22) צפוי בירושלים מזג אויר חורפי, שילווה ברוחות חזקות, טמפרטורות נמוכות, משקעים ואף אפשרות לשלג. ביום ה' בבוקר, קיים חשש לקרח בכבישים ובמדרכות. עיריית ירושלים נערכה ומוכנה.

מטה החרום העירוני, בהובלת אגף חירום וביטחון בעירייה, השלים את היערכותו.

טריף

מחר בבוקר ייפתח החמ"ל המרכזי וגם מטות אזוריים ברובעים עצמם. הושלמה ההיערכות לטיפול במפגעים, יופעל מערך פיזור המלח בצירים הראשיים, כ-120 טון מלח, ויופעלו כ-60 כלי צמ"ה לפינוי שלג. במהלך היומיים הקרובים תתבצענה הערכות מצב בראשות ראש העיר, משה ליאון, ומנכ"ל העירייה, איציק לארי, ותתואם הפעילות של כלל המערך.

מינהל החינוך ישלח נציג לכל רובע בעיר על מנת לעדכן ולהנחות את מוסדות החינוך. אגף התברואה של העירייה נערך להפעלת כ-60 כלי צמ"ה שיפוזרו ברחבי העיר לצורך פינוי השלג וכפות לפינוי שלג לתוואי המסילה של הרכבת הקלה.

עובדי אגף שפ"ע בעירייה נמצאים במוכנות לפיזור מלח באמצעות מפזרות, ולשם כך ייעזרו גם בעגלות חץ לשם הכוונה יעילה של רכבים בעת ביצוע המשימה. בנוסף, יופעלו צוותי גיזום ומנוף בהתאם לצורך.

המוקד העירוני 106 יתוגבר במוקדנים בכל השפות, לצורך מתן מענה לפניות ולטיפול בהודעות על מפגעים. אגף הרווחה יפעיל את מערכי החירום הקהילתיים ויקיים סיורים מקדימים לאיתור וטיפול בדרי רחוב.

עיריית ירושלים פועלת בתיאום ושיתוף פעולה עם כלל גורמי החירום, עם חברת החשמל ותאגיד הגיחון, אשר נציגים מטעמם ישהו בחמ"ל העירייה.

מידע על שינויים בהסדרי התחבורה הציבורית ובתי הספר יועברו באמצעי תקשורת ובאתר העירייה.

בשל מזג האוויר החורפי הצפוי, העירייה ממליצה לתושבים להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית ולשמור על ערנות וזהירות בנהיגה ובתנועה רגלית בדרכים. לתושבי העיר מומלץ לבדוק את תקינות מערכות החימום ובעיקר אלה המחייבות אוורור. מומלץ לפתוח מעט את ברז המים החמים, כדי למנוע קפיאת מים בצינורות, שגורמת להתבקעותם.

העירייה קוראת לתושבים לוודא כי קיים איטום בגגות ובפתחים, לרבות חלונות ותריסים, ולבצע ניקיון ופתיחת תאי ניקוז המים בחצרות ומרזבים על הגגות. העירייה ממליצה לתושבים להישמר ולהימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים, מחשש לקריסה.

מומלץ לתושבים לעקוב אחר ההנחיות המפורסמות באתר וברשתות החברתיות של העירייה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר כי: "עיריית ירושלים ערוכה לאפשרות של קרה ושלג. מטה החירום והאגפים הרלוונטיים של העירייה נערכו למשימות האפשריות, תדרכו את העובדים ווידאו את תקינות כל האמצעים. המוקד העירוני יתוגבר בנציגים בכל השפות, מערכת החינוך העירונית ערוכה ומידע שוטף בדבר הפעלתה יימסר ברציפות.

עיריית ירושלים נמצאת בקשר שוטף עם כלל הגורמים המקבילים, הכל במטרה להעניק שירות מקצועי ואיכותי לתושבים ולבאי העיר. אנו קוראים לכולם לנהוג בזהירות ולשמור על הבריאות והבטיחות."

עיריית ירושלים עומדת לרשות התושבים בכל סוגיה. ניתן להתעדכן בכל עת באתר העירייה ובמוקד 106.

הדסה עין כרם,שלג
שלג במורדות הדסה עין כרם בשנת 2015. צילום: דוברות הדסה

נהג אוטובוס נפצע קל מיידוי בקבוק תבערה | כל הפרטים


 

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן