קר, מרענן וטעים: משקה הסחלב הייחודי במפגש השייח'

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

קר, מרענן וטעים: תשכחו כל מה שידעתם עד היום על הסחלב; ברשת הירושלמית הוותיקה מפגש השייח', החליטו שלא מדובר עוד בנוזל מהביל שמתאים רק ללילות חורף סוערים, אלא שמהיום הוא מוכן ומוגש כאייס שמותאם לקיץ הישראלי; מעל הכל, מדובר בתוספת המשלימה והמתאימה ביותר לסמבוסקים הטריים של הרשת

אם לשפוט לפי דעת קהל הצרכנים הישראלי, אין כל ספק שאחד המשקאות החמים, המנחמים והאהובים ביותר ביום חורף קר הוא הסחלב. כוס רותחת, משקה מהביל, טעמי הקוקוס, הקינמון ומי הוורדים, התרווחות על הספה מול המסך והרי לפניכם חוויה מפנקת, מלאה בנוסטלגיה שמכילה כל מה שאנחנו לעולם לא נתנגד להתרפק עליו.

צילום: אסף קרלה

ועכשיו – נסו לשכוח מכל מה שאתם מכירים ויודעים לגבי הסחלב. איך? תנו ביקור באחד מסניפי מפגש השייח', ותבינו בדיוק על מה אנחנו מדברים.

אם עד היום קישרנו ותייגנו באופן אוטומטי את הסחלב כמשקה חם, הרי שברשת המאפיות והקונדיטוריה הירושלמית הוותיקה, מציגים שינוי חשיבה. בני משפחת נאור, בעלי ומנהלי מפגש השייח', פיתחו רעיון ייחודי ויוצא דופן, כזה שהביא לתוצרת שלא תמצאו כמותה בעצם באף מקום אחר בארץ: אייס סחלב אסלי.

האייס החדש, צילום: יח"צ

"לא מדובר רק ברעיון למשקה מרענן, שונה ושאין מתאים ממנו לימי הקיץ החמים שנדע בחודשים הקרובים", אומרים השבוע במפגש השייח'. "אלא שגם מדובר על התוספת המשלימה והמוצלחת ביותר לסמבוסקים המפורסמים שלנו ועל שילוב מנצח, מאפה טרי וחם עם משקה קר ומרענן. הטעמים הם אותם טעמים, התחושה שונה, מלהיבה וטעימה במיוחד".

כידוע, רשת מפגש השייח', שקיימת כבר 32 שנים, היא בגדר מוסד ירושלמי של ממש. המאפייה הראשונה של הרשת הוקמה בשנת 1990 ביוזמתו של שי נאור, שעד היום מנהל בגאון את העסק לצד ארבעת ילדיו.

הרשת מתמחה באפייה בטאבון אבן, שנבנה במיוחד בכל סניף בהתאמה לצרכי המאפים וידועה באווירה הייחודית ששוררת במקום. לאור ההצלחה המסחררת של הרשת בשנים האחרונות, נפתחו סניפים רבים ברחבי העיר ומחוצה לה. מרבית הסניפים פתוחים 24 שעות ביממה.

צילום: אסף קרלה

שוטרים שהותקפו בשכונת הגבעה הצרפתית ירו באוויר; כוחות גדולים פעלו במקום

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן