הנהגים מורידים כפפות: השבתה כללית של ענף התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

הנהגים מורידים כפפות: השבתה כללית של ענף התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ של אלפי נהגים: "שרת התחבורה מטפלת בטמפרטורת המזגן ושכחה שיש נהגים שצריכים לחיות"

אלפי נהגי ונהגות האוטובוסים המאוגדים בהסתדרות הלאומית הודיעו לבית הדין לעבודה כי לאחר ששרת התחבורה מירב מיכאלי ממשיכה להפקיר את הנהגים ולא מוכנה להיפגש איתם כדי לשפר את שכרם לדאוג לביטחונם ולרווחתם, בהתאם להחלטת בית הדין הארצי לעבודה, אלפי נהגי האוטובוסים ישבתו ביום שישי הקרוב בין השעות 10:00- 12:00.

השביתה צפויה להתקיים ביום שישי בשעות השיא בזמן שאוספים את הילדים ממסגרות החינוך וכן ביום שני, ה-20 ביוני בו מסיימים התלמידים ללמוד. צפויים פקקי תנועה קשים ביותר ועל הציבור להתכונן לכך.

על פי ההחלטה מדובר בשביתה אחת מתוך רבות שאושרה על ידי בית הדין הארצי לעבודה.

להלן רשימת הערים השובתות בהן לא ינתנו שירותי תחבורה ציבורית:
ירושלים – קווי ירושלים – שפירים, קווי ירושלים – בית שמש, ירושלים – בני ברק, ירושלים מודיעין עילית. ירושלים, נווה אילן.
בית שמש – כל התחבורה העירונית והבינעירונית לכיוון ירושלים וממנה.

ההסתדרות הלאומית מסרה בתגובה: "לצערנו, השרה לא שעתה לתחינות הנהגים להיפגש איתם ולפתור את מצוקתם. יצאנו למספר שביתות לא מוגבלות עד שהשרה תתעורר ותדאג לציבור שנמצא 14 שעות ביום על הכביש ומחזיק לבדו את התחבורה הישראלית על כתפיו.

הגיע הזמן שכבוד השרה תזכור שהיא אמורה לייצג את מעמד הפועלים ולא רק לטפל בטמפרטורה במזגן שלהם. צפויות עוד הפתעות רבות".

מארגון נהגי ונהגות האוטובוסים נמסר כי: "40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. מחסור של 5000 נהגים, ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת מכבדת, אבל את שרת התחבורה זה לא מעניין.

שרת התחבורה ממשיכה להתעלל בעשרות אלפי נהגי האוטובוס, מפקירה אותם לעשות פיפי בבקבוקים ובדליים, ומתעלמת מכל פניה אליה. ניסינו להגיע להידברות אך מיכאלי עסוקה בפוליטיקה כנראה. אנחנו מתכוונים להרחיב את ההשבתה עד שגברת מיכאלי תצא מהרשתות החברתיות ותתעורר. אוי לאותה הבושה".

אילוסטרציה, אוטובוס שהותקף באבנים. צילום: דוברות משטרת ישראל

צעיר ממזרח העיר המועסק כטכנאי אולטרסאונד במאוחדת בביתר עילית נעצר לאחר שביצע מעשים מגונים במטופלת

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן