גם מבקר המדינה יודע: ירושלים נקייה הירוקה יותר משאר הערים הגדולות בארץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

עכשיו גם מבקר המדינה יודע את מה שהירושלמים חשים יום-יום! ירושלים ירוקה יותר, נקייה יותר וניצבת בגאון בצמרת העשייה למען הסביבה בישראל

דו"ח המבקר קובע: ירושלים היא העיר הנקייה ביותר מבין כל הערים שנבדקו!

בכך למעשה, מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, שם חותמת מטעמו, המבטאת את המהפכה שעוברת על העיר – מהפכה המוכרת לירושלמים ומתרחשת ממש לנגד עיניהם, על סף ביתם ולנגד עיניהם במרחב הציבורי שבו הם חיים. אם עד עתה זה היה "סוד ירושלמי", עתה זה רשמי ונחלת הכלל בישראל.

בדו״ח, משבח המבקר את ניקיון העיר, וכותב: "בירושלים נספרו הכי מעט פריטי פסולת בממוצע לכל 100 מטר וגם נצפו מעט מפגעי פסולת". זאת ביחס לערים תל אביב, חיפה, טבריה, נצרת ועוד.

עוד עולה מהדו"ח כי "ניטור פריטי הפסולת מצביע על כך שבאזורי התיירות בכל הערים שנבדקו, מלבד ירושלים, יש פריטי פסולת פזורים בכמות רבה יחסית לנדרש במצב נקי".

המבקר מתייחס באופן חיובי גם לנושא תאי השירותים הציבוריים בעיר אותם הוא מציין לטובה ומדגיש את שביעות רצון המשתמשים. הרוב הגדול של השירותים בעיר מונגשים לציבור, כותב המבקר, ללא עלות וכמעט ללא ליקויי תחזוקה.

צילום: אגף התברואה בעיריית ירושלים

בירושלים נסקרו חמישה מבני שירותים ציבוריים ובכולם השימוש הוא בחינם. רמת הניקיון הייתה סבירה, למעט בשער יפו – שם נדרש שיפור, כך על פי הדו"ח.

ביחס לעבר, כותב המבקר כי מצב התחזוקה הולך ומשתפר, והליקויים שהיו בעבר באזורים מסוימים הוסרו ותוקנו כנדרש, וכי חל שיפור ניכר במצב הניקיון בעיר. כמו כן, ערימות האשפה מהעבר נעלמו כמעט לגמרי מן השטח.

העתיד הקרוב ורוד יותר ופורח יותר, שכן פרסום דו"ח המבקר פורסם על רקע הרפורמה בגינון שהחלה בתחילת החודש (1.7). במסגרת הרפורמה יועסקו עובדי גינון מקצועיים וייעודיים לתחום הגננות, שיהיו אמונים על הגינון בלבד.

במקביל, את עבודות הניקיון בגנים ובפארקים יבצע אגף התברואה. עם השלמת הרפורמה, המרחב הציבורי יפרח ויעסקו בטיפוחו עובדים מקצועיים בתחום וכל אגף בתחום התמחותו.

לדברי ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים עוברת מהפכה בתחומים רבים וביניהם שמירה על הניקיון והגנה על הסביבה. אנו מטפחים את המרחב הציבורי שהוא החצר הקדמית של תושבי העיר וחלון הראווה שלה למבקרים מהארץ ומחו"ל. דו"ח המבקר מאשר את מה שירושלמים חשים מזה זמן רב: המרחב הציבורי של ירושלים הולך ונעשה מטופח יותר, נקי יותר ומרהיב יותר."

צילום: אגף התברואה בעיריית ירושלים

"קמפינג בגינה" – פסטיבל אוהלים מתחת לבית חוזר שוב | כל הפרטים

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן