חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קריאות הסתה ותמיכה בטרור ע״י מתפללים בהר הבית – 8 חשודים נעצרו

עצרו 8 חשודים בהסתה לטרור בהר הבית: "לא תהיה אקס טריטוריה להסתה בישראל"

ירושלים: שוטרי מחוז ירושלים עצרו הבוקר 8 חשודים בחשד להסתה ותמיכה בטרור ובמחבלים, לאחר קריאות הסתה שהושמעו בהר הבית ע״י חלק מהמתפללים לפנות בוקר.

הקריאות, שהתרחשו לאחר תפילת הפג'ר (השחר) בהר הבית בהשתתפות אלפים, דומות לאירועים שהתרחשו בשבוע שעבר. בעקבות קריאות אלו, פעלה המשטרה במהירות ועצרה את החשודים, 4 תושבי מזרח ירושלים ו-4 תושבי צפון הארץ, לחקירה במרחב דוד.

במשטרה מדגישים כי מדובר באנשים שפלים המנצלים אירוע דתי וקדוש כמו תפילה בהר הבית כדי להסית לטרור ולתמוך במחבלים. הם פוגעים קודם כל בציבור המוסלמי הנורמטיבי, שאינו שותף למעשי ההסתה החמורים הללו.

עוד מוסיפים במשטרה כי "המחשבה של מסיתים ותומכי טרור שהם ״מוגנים״ בתוך הר הבית ויהפכו את המקום לחממת הסתה – שגויה. לא תהיה ״אקס טריטוריה״ להסתה במדינת ישראל".

המשטרה קוראת לכל מי שמתנגד לטרור והסתה לטרור לפעול למניעת מקרים דומים במקום קדוש זה. לצד זאת, מודיעים במשטרה כי ימשיכו לפעול בכוחות מתוגברים לאורך חודש הרמדאן, תוך שמירה על הסדר הציבורי, טיפול נחוש במסיתים ועצירת כל מי שיזדהה ויתמוך בארגוני טרור ובמחבלים בכל האמצעים העומדים לרשותם, בהר הבית ובכל מקום אחר.

אירוע זה מדגיש את החשיבות הרבה של ערנות ושיתוף פעולה מצד הציבור למען שמירה על הסדר הציבורי ובטחון הציבור, גם במקומות קדושים.

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן