חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"חרבות ברזל": אונו מתאבלת על 24 בוגריה שנהרגו

הקריה האקדמית אונו קיימה טקס מרגש לציון חצי שנה למלחמת "חרבות ברזל", בה איבדה עד כה 24 בוגרים ובוגרות, סטודנטים וסטודנטיות. יהי זכרם ברוך

ביום ראשון התכנסו הסטודנטים ואנשי הסגל של הקמפוס הירושלמי של הקריה האקדמית אונו, באודיטוריום המרכזי, לטקס מרגש לציון חצי שנה ללחימה. הטקס נועד להנציח את זכרם של 24 בוגרי המוסד שנהרגו במלחמה, ולתת ביטוי לכאב ולצער הכבד של משפחותיהם וחבריהם.

נאומים מרגשים בטקס

בטקס נאמו נציגי הסטודנטים, בהם אלון שניר, שאחיו התאום סרן לירון שניר נהרג בלחימה 10 ימים לפני יום הולדתו ה-26. שניר סיפר את סיפור גבורתו ונפילתו של אחיו והקריא מצוואתו המרגשת שקראה לאיחוד בעם.

מסר דומה נשמע גם מצידו של סטודנט החרדי שלום מאיר שלמה המשרת בימים אלו במילואים. שלמה בן 32 ואב ל-6 ילדים, אמר באירוע "עוד שנייה נחגוג את חג הפסח ובהגדה נקרא על "היא שעמדה" ועל כך "שלא אחד בלבד עומדים עלינו לכלותינו". על דרך הדרש עולה כי כשאנחנו לא מאוחדים אזי עומדים עלינו לכלותינו, לכן, רק אם כולנו נהיה ביחד ננצח. ננצח ניצחון כפול – גם את האויבים שלנו וגם נצא מהמלחמה הזאת מאוחדים".

דברי הסגל

מקרב חברי הסגל נשאו דברים באירוע פרופ' יובל אלבשן דיקן הקמפוסים הרב תרבותיים, ד"ר צח סלור וד"ר נעם הופמן מנהל הקמפוס בירושלים. לסיכום נשא איתם גואלמן ראש הציונות הדתית בקמפוס תפילה לשלומם ולהשבתם של החטופים.

טקס זה היה אירוע מרגש וקשה, שנתן ביטוי לכאב ולצער הגדול שגורמת מלחמת "חרבות ברזל". הקריה האקדמית אונו מחזקת את הסטודנטים והצוות המתמודדים עם השלכות המלחמה הקשה.

קרדיט: יחצ
מצולם הסטודנט החרדי שלום מאיר שלמה

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן