חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זה המאבק הנכון? מספר אוהדים הורחקו מיציעי טדי – זו הסיבה

אילוסטרציה. צילום: דוברות משטרת ישראל

הפעילו אבוקות ביציעי ידי והורחקו למספר שנים

מאבק המשטרה באלימות בספורט: לאחר שהפעילו פירוטכניקה אסורה תוך סיכון הסובבים ביציע האוהדים ב"טדי", נעתר בית המשפט לבקשת המשטרה והורה על הרחקתם של מספר אוהדים ממגרשי הספורט למשך מספר שנים.

משטרת מחוז ירושלים ממשיכה לפעול לשמירת ביטחונו ושלומו של הציבור הרחב המגיע למגרשי הספורט השונים, תוך מיצוי יכולות ואמצעים שונים, במטרה לאפשר חווית ספורט מהנה ובטוחה לכל ציבור האוהדים. בתוך כך, המשטרה פועלת באופן נחוש ובלתי מתפשר למיצוי דין עם פורעי חוק במגרשי הספורט המסכנים במעשיהם ובהתנהגותם את הציבור.

בימים האחרונים, מחוז ירושלים במשטרה ביקש מבימ״ש להרחיק שני אוהדי ספורט החשודים בשימוש פחזני באמצעי פירוטכניקה במהלך משחק כדורגל שהתקיים בתאריך 8.1.24 באיצטדיון "טדי" בבירה.

במהלך המשחק הדליק חשוד כבן 20 תושב ירושלים אבוקת עשן צהוב בליבו של יציע האוהדים ובכך גרם לסיכונם.

באמצעות מצלמות המותקנות באצטדיון למען שמירת הסדר ובטחון הקהל, הוכוונו בלשי תחנת מוריה של מחוז ירושלים אל החשוד והוא הובל אל מחוץ לתחומי האצטדיון ונעצר לחקירה בתחנת המשטרה מוריה בגין עבירות – שימוש פחזני באש או בחומר דליק, התנהגות העלולה להפר את הסדר ואיסור הכנסת חפץ אסור לאירוע ספורט.

אילוסטרציה. צילום: דוברות משטרת ישראל
אילוסטרציה. צילום: דוברות משטרת ישראל

בתחילת השבוע, נערך דיון בעניינו בבימ"ש שנעתר לדרישת המשטרה והורה על הרחקתו של החשוד למשך שלוש שנים ממגרשי הספורט, עד לתאריך 1.1.27, והפקדת ערבויות כספיות בהתאם.

במקרה נוסף במהלך אותו משחק, נצפה חשוד שהדליק זיקוק ביציע האוהדים תוך סיכון רב לסובבים. בעת יציאתו של החשוד, נער בן 16 תושב רמלה, מתחומי האצטדיון, הוא עוכב על ידי בלשי המשטרה של תחנת מוריה והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בגין התנהגות העלולה להפר את הסדר הציבורי, ועבירות הקשורות בחומר נפץ לרבות מכירתו, קנייתו או שימוש בו ללא היתר.

ביום שני השבוע, נערך דיון בעניינו של חשוד זה בבימ"ש שנעתר גם במקרה זה לבקשת המשטרה והורה על הרחקתו של החשוד למשך שנתיים ממגרשי הספורט, עד לתאריך 1.1.26, והפקדת ערבויות כספיות בהתאם.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד אלו אשר מסכנים במעשיהם את הציבור במגרשי הספורט, בתחומי המגרש ומחוצה לו.

אנו שבים וקוראים לקהל הרב המגיע למגרשי הספורט, בוגרים וצעירים כאחד, ליהנות מחוויה תרבותית ספורטיבית ולהימנע מכל גילוי אלימות או שימוש בחפצים אסורים על פי חוק המסכנים את ציבור האוהדים".

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן