חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"גיבורים אמיתיים": יו"ר האופוזיציה ביקר במטה הארצי של איחוד הצלה

צילום: יחיאל גורפיין - איחוד הצלה

יו״ר האופוזיציה ח״כ יאיר לפיד: "פגשתי באיחוד הצלה גיבורים אמיתיים".

יושב ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד וחבר הכנסת רון כץ, ביקרו אמש במטה הארצי של ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה בירושלים.

מנכ"ל הארגון אלי פולק, סקר בפניהם את כלל הפעילות מצילת החיים אותה מבצעים כ – 7,000 מתנדבים ברחבי הארץ בשגרה בכלל ומה – 7.10 בפרט והציג להם תיעודים דרמטיים ממצלמות האמבולנסים של הארגון איתם הצילו המתנדבים חיים של אנשים רבים בדרום הארץ ובישובי העוטף בשבת השחורה.

השניים התרגשו מאוד, כשחובשים אשר העניקו סיוע ראשוני תחת אש החל מהדקות הראשונות של הטבח ב – 7 באוקטובר בדרום הארץ ובישובי העוטף, חשפו בפניהם עדויות מרגשות מהמראות הקשים שראו שם.

בנוסף, ביקרו יו״ר האופוזיציה לפיד וחה״כ כץ במוקד המבצעי של הארגון, הנותן מענה ללמעלה מ- 2200 קריאות חירום מדי יום ומפעיל את הכוננים ברחבי הארץ וקיבלו סקירה מקיפה על יחידת החוסן של הארגון ממנהל אגף תפעול חוסן מר אוריאל בלמס.

צילום: יחיאל גורפיין - איחוד הצלה
צילום: יחיאל גורפיין – איחוד הצלה

יו״ר האופוזיציה חה״כ יאיר לפיד אמר בתום הביקור: ״פגשתי באיחוד הצלה גיבורים אמיתיים, שסיפרו לי מנקודת מבטם על עשייתם היומיומית בשגרה ועל פעילותם המרשימה בשבת של ה-7.10 ובימים שלאחר מכן. הם עשו הכל על מנת להציל חיים גם כאשר סיכנו את שלהם.

אני רוצה להודות למתנדבי ארגון איחוד הצלה על העבודה שהם עושים למען אזרחי ישראל ולמען הערך הנעלה של הצלת חיי אדם.״

מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק סיפר: ״החל מהשעות הראשונות של ה7.10, אלפי מתנדבי הארגון הצילו חיים מסביב לשעון בזירות הלחימה המדממות בדרום הארץ. המחויבות הבלתי מתפשרת שלהם והדבקות במטרה הם מעוררי השראה.

החשיבות והערך של מתנדבי איחוד הצלה בשגרה ובחירום הוכיחו את עצמם וקיבלו משנה תוקף מאז השבת השחורה, כאשר מאות אזרחים מבקשים להצטרף ולהתנדב כחובשים בארגון.

החיבוק שקיבלנו מעם ישראל מאז השבת השחורה נותן לנו את הכוח להמשיך ולהציל חיים ואנו נעשה הכל בכדי להתפתח, לגדול ולתת את המענה הטוב, המהיר והמקצועי ביותר לכל מי שזקוק לו.

אני מודה ליו״ר האופוזיציה ולחה״כ כץ שבאו לחזק את אלפי המתנדבים ולראות מקרוב את הפעילות המדהימה שלהם בשגרה ובחירום.״

צילום: יחיאל גורפיין - איחוד הצלה
צילום: יחיאל גורפיין – איחוד הצלה

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן