חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ירושלים חוגגת אחרת: אירועי יום העצמאות יהיו ללא זיקוקים

אירועי יום העצמאות בירושלים: ללא מופעי זיקוקים מתוך התחשבות בנפגעי פוסט טראומה ואחרים

אירועי יום העצמאות בעיר ירושלים יתקיימו השנה ללא מופעי זיקוקים, זאת לאור המצב הבטחוני המתוח והמלחמה המתמשכת. ההחלטה נועדה מתוך התחשבות בנפגעי פוסט טראומה, אנשים עם חרדה ובעיות ויסות חושי, קשישים ובעלי חיים החוששים מקולות חזקים.

בעיריית ירושלים טרם סיכמו באופן סופי את אופי האירועים שיתקיימו ביום העצמאות, אך ידוע כי כל אירוע לא יכלול מופע זיקוקים.

מעיריית ירושלים נמסר: "העיר ירושלים מתכוננת לאירועי יום העצמאות ולציון הקמתה של מדינת ישראל, ברוח התקופה.
האירועים יתקיימו השנה בצל המלחמה המתמשכת וריבוי האנשים שקולות נפץ מעוררים בהם תחושות לא נוחות. אירועי יום העצמאות יחלו עם סיום יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל אשר נפלו במלחמות ובמותם ציוו לנו חיים. השנה יצויין יום העצמאות בירושלים בהצדעה לצה"ל ולכוחות הביטחון, לחללים ולמשפחותיהם, לפצועים ולחטופים. כולנו נישא תפילה לשיבתם המהירה מהשבי, לבריאותם ולחיזוק חוסנה ותפארתה של מדינת ישראל."

ההחלטה לוותר על מופעי זיקוקים היא צעד חשוב שמראה התחשבות בצרכים מגוונים של אוכלוסיית העיר. בנוסף לנפגעי טראומת המלחמה ישנם אנשים רבים סובלים מרגישות לקולות חזקים, וחווים פחד וחרדה כתוצאה מקולות נפץ. ילדים, קשישים, אנשים עם מוגבלויות ובעלי חיים רבים, עלולים לחוות קשיים משמעותיים כתוצאה מזיקוקים.

עיריית ירושלים קוראת לכל התושבים והמבקרים לחגוג את יום העצמאות באחריות ובזהירות, תוך התחשבות הדדית.

חגיגות יום העצמאות בירושלים:

יום העצמאות הוא יום חג לאומי, יום של שמחה, גאווה וחגיגות. ירושלים, עיר הבירה, תלבש חג ותקיים מגוון אירועים ופעילויות לכל המשפחה. אירועים אלו יהיו פתוחים לקהל הרחב ויאפשרו לכל אחד לחגוג את יום העצמאות בצורה ייחודית ומהנה.

צילום: דוברות עיריית ירושלים

 

 

 

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן