חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגדל מגורים ליד מבנים היסטוריים: פעולות שימור ופרוייקט בינוי אושרו בעירייה

שימור לצד התחדשות בבירה: עיריית ירושלים אישרה הקמת מגדל מגורים לצד שימור מבני כיפות בשכונת אבן ישראל ההיסטורית

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, החליטה להמליץ לוועדה המחוזית על הפקדת תכנית להקמת מגדל מגורים לצד שימור מבנים ברחוב יפו 123.

התכנית מציעה הקמת מגדל מגורים בפינת הרחובות בית יעקב וסמטת אבישר, לצד שימור מבני הכיפות לאורך רחוב יפו בשכונת אבן ישראל ההיסטורית, בהתאם למדניות העירונית לציפוף לאורך ציר הרכבת הקלה.

התכנית בשטח של כ- 2,170 דונם, ממוקמת על ציר הרכבת הקלה ברחוב יפו, ומציעה הקמת מגדל בן 30 קומות עבור 244 יחידות דיור חדשות קטנות, שטחי מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור.

קרדיט הדמייה: משרד בריידמן אגמון ויסבאום אדריכלים

מפאת ערכיהם ההיסטוריים והאדריכליים של מבני הכיפות לאורך רחוב יפו, התוכנית מציעה את הקמת המגדל לצידם, תוך שימור ושיקום המבנים הייחודים.

הוועדה החליטה לצרף לתכנית מספר מבנים נמוכים לשימור, על ציר רחוב יפו, כדי להבטיח את שימורם המלא ולרכז את זכויות הבניה בגודל המוצע.

מעיריית ירושלים נמסר: "תכנית נוספת של התחדשות ושימור יוצאת לדרך. בשל מיקומו המרכזי של הפרויקט ברחוב יפו והערכים ההיסטוריים המשמעותיים של המבנים, חלקו הוא לשימור למען המורשת וערכי העיר. התכנית הממוקמת סמוך לציר הרכבת הקלה תהווה מנוע צמיחה לאיכות החיים, לכלכלה, לתיירות ולנראות המרחב הציבורי".

מגיש התכנית הוא יצחק גרינוולד ועורך התכנית אדר' מטיאס וויסבאום.

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן