חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 פריטים שיעזרו לכם לעבור את החורף

קרדיט לתמונה Freepik

החורף היא עונה שמלווה בירידה משמעותית בטמפרטורות, בגשמים וברוחות עזות. כל אלו מקשים על רבים לנהל שגרה מלאה בעונת החורף ולהסתובב בחוץ. על אף האתגרים שמציבה עונת החורף, כיום יש פתרונות רבים ופשוטים שיסייעו בשמירה על חום הגוף, ועל שגרה גם בתנאי מזג אוויר פחות נעימים.

מעילים לגברים ונשים – איכות היא שם המשחק

מעיל הוא פריט הכרחי בעונת החורף שמסייע בשמירה על חום הגוף ויכול להגן מפני גשם ורוח. בהקשר זה, ישנה חשיבות לחברת הייצור של המעיל; מומלץ לקנות מעיל מחברה מוכרת, שמייצרת מעילים איכותיים ועמידים.

מעילים לגברים ולנשים מגיעים במגוון של גזרות, צבעים וכן ייעוד שונה. בהמשך לכך, ישנם מעילים ייעודיים העמידים למים, לרוח ואף מעילים המיועדים לפעילות ספורטיבית. משמע, כדאי לבחור את המעיל שמתאים לאקלים האזורי, וכן להתחשב במטרה לשמה הוא נקנה (דוגמת מעיל לחופשת סקי או מעיל אופנה יומיומי).

כפפות, צעיף וכובע – שילוב מנצח

בעונת החורף יש אלו שמוותרים על לבישת כפפות, צעיף וכובע; שלא כמו מעילים לגברים ונשים, פרטי לבוש אלו פחות פופולאריים, ותלויים בסגנון לבוש וטעם אישי המשתנה מאדם לאדם. עם זאת, לפרטי לבוש אלו יש חשיבות רבה בשמירה על חום גוף בחורף.

כפפות, צעיף וכובע למעשה מגנים על חלקי הגוף שלעתים נותרים חשופים. הכפפות מגנות על כפות הידיים שרוב הזמן יהיו חשופות לקור, בשל השימוש בטלפון לדוגמה. הצעיף מגן על הצוואר ובית החזה; והכובע מגן על הראש והאוזניים. כל אלו מפחיתים את הסיכון לחלות ולהתקרר בחורף.

מטריה

מטריה היא אביזר חשוב בחורף, בראש ובראשונה כדי להימנע מחולי, וירוס או התקררות שעלולים להתפתח לאחר הירטבות מהגשם, ובפרט בטמפרטורה נמוכה כמו בחורף. על כן, מומלץ להצטייד במטריה ולהימנע כך גם מתחושה לא נעימה בבגדים רטובים.

כיום יש שלל מטריות בחנויות השונות שמציעות חלופות קומפקטיות ונוחות, למטריות הגדולות והמוכרות. יתרה מכך, יש מטריות בגדלים שונים, במשקלים שונים ואף כאלו שנפתחות ונסגרות בלחיצת כפתור.

תרמוס לשתייה חמה

תרמוס לשתייה חמה הוא אביזר מעולה שישפר את ימי החורף הקרים. לתרמוס יתרונות רבים ובפרט בימי החורף. ראשית, שתיה חמה מסייעת בשמירה על חום הגוף ומעודדת שתיה מרובה של נוזלים לאורך היום. שכן, בחורף נוטים לשתות פחות מהקיץ בשל הבדלי טמפרטורה והזעה פחותה.

התרמוס שומר על חום הנוזל לאורך שעות רבות, ומאפשר לשתות שתיה חמה גם בדרכים. בהמשך לכך, התרמוס נייד, נוח לנשיאה, וכן ניתן להשתמש בו בכל עת ובכל מקום ולמלא אותו מחדש (לדוגמה במקום העבודה). יתרה מזאת, השימוש בתרמוס מעודד גם שמירה על איכות הסביבה, ומפחית שתייה בכוסות חד פעמיות מחוץ לבית.

אביזרי חימום

אביזרי חימום שונים יכולים לסייע בשמירה על חום גוף ולהקל על ההתמודדות עם קור עז בעונת החורף. ישנם אביזרים רבים לחימום חלקם ניידים וחלקם נייחים. אביזרי החימום הניידים הם כריות חימום שונות (כרית חימום חשמלית, כרית לחימום במיקרוגל ועוד), מחמם גוף חד פעמי, וכאלו מתקדמים יותר כמו מפזר חום קטן ונייד. בין אביזרי החימום הנייחים נמנים: מזגנים, תנור חימום, תנור 'אינפרא אדום' ועוד.

לסיכום, ניתן לשמור על שגרת חיים בימי החורף הקרים והגשומים בעזרת מספר פריטים. מעיל איכותי ומותאם לאקלים; כפפות, צעיף וכובע; מטריה; תרמוס לשתייה חמה ואביזרי חימום שונים. הפריטים הללו יסייעו בשמירה על חום הגוף, יפחיתו חולי והתקררות וכן יעניקו תחושה כללית נעימה וחמימה.

 

 

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן