לראשונה בישראל: שבוע המודעות לשכול האזרחי | כל הפרטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

שבוע המודעות יתקיים במהלך השבוע של ה-2.4.-27.3, כ”ד אדר ב’-א’ ניסן, ובסיומו שבת ראש חודש ניסן. השבוע מתקיים כחלק מפעילות עמותת ‘יקיר לי’- יד ולב לשכול האזרחי, ביוזמת פיני וברוריה, הוריה של דסי רבינוביץ ז"ל, אשר נפטרה לאחר מאבק ארוך ועיקש במחלת הסרטן.

עמותת "יקיר לי" יצאה במיזם ראשוני "שבוע המודעות לשכול האזרחי" במטרה להעלות את המודעות לחוויית האובדן ויצירת רגישות חברתית כלפי המשפחות השכולות- משפחות אשר איבדו את יקיריהן ממחלה או בנסיבות טרגיות אחרות.

"בשנים האחרונות קיימה העמותה סופי שבוע ייעודיים למטרה זו, והשנה הוחלט לקיים שבוע שלם במטרה להגיע לציבור רחב יותר ובתקווה, גם למקבלי ההחלטות במדינה שיכירו במשפחות שחוו שכול אזרחי", מספר פיני.

צילום: יח"צ

במסגרת השבוע יתקיימו מגוון פעילויות: סדרת שיעורים מקוונת לאורך השבוע בנושא "הדינאמיות של ההתמודדות עם השכול- מבט מעמיק" ביוזמת מכון הרטמן, המדרשה באורנים, יוצרים זיכרון, החברה למתנ"סים ומשיב הרוח; סדנאות כתיבה מקוונות עם משוררי 'משיב הרוח'; מגוון חומרי לימוד וקריאה והצעות לפעילויות בקהילה; שבת מודעות ארצית לשכול האזרחי ועוד.

ביום ראשון 27.3, עם פתיחתו של שבוע המודעות לשכול האזרחי, יתקיים כנס מקצועי בשיתוף בית הספר מעלה: 'לגעת בחסרון'- על אובדן, חיפוש ומציאת משמעות. במסגרת הכנס יוקרן בהופעת בכורה סרטו של הבמאי ינון ווייל "חיים אחרי המוות" המספר את סיפורו של דניאל, אשר איבד את אחיו בתאונת דרכים.

ימים ספורים לפני יום הזיכרון הלאומי, דניאל מחליט שנמאס לו להוקיר רק את המשפחות שאיבדו את יקיריהם בצבא והוא מספר למורה שאחיו מת בצבא, במטרה להיות חלק מהטקס. הכנס פתוח לקהל הרחב ומותנה בהרשמה מראש, בשל מספר המקומות המוגבל.

פיני רבינוביץ, יו"ר העמותה אומר: "כל אחד מאיתנו מכיר לפחות משפחה אחת שחוותה שכול של בן משפחה צעיר ממחלה, תאונה או אסון טרגי- שכול אזרחי. למרבה הכאב, משפחות אלו כיום נשארות לבדן בצערן, ללא מערך תמיכה והכרה מוסדר וללא יום לאומי ממלכתי מחבק ומאחד. את הכאב שבאובדן לא ניתן לרפא, אך אנו מאמינים שביכולתה של החברה להקל מעט על הכאב והבדידות שחוות המשפחות השכולות.

כמענה לכך, הוקם שבוע המודעות לשכול האזרחי. האמירה למשפחות השכול בשבוע הזה היא אחת וברורה: “אתן לא לבד בסיפור הזה". אנו מזמינים את כולם לבחור במהלך שבוע המודעות את היום המתאים להם ואת הדרך המתאימה להם לציינו, לקחת חלק ולהגיע לכמה שיותר משפחות שכולות".

עמותת 'יקיר לי' הוקמה במטרה לתמוך במשפחות שחוו אובדן של בן משפחה צעיר ממחלה או בנסיבות טרגיות אחרות. העמותה פועלת רבות למען המשפחות תוך נתינת מגוון רחב של כלים ליחידים ולקהילות על מנת שימצאו את הדרך המתאימה עבורם לתמוך במשפחות השכולות ולתת להן מקום.

"די לפקקים – ירושלים אתר בנייה אחד גדול" – הפגנה מול בניין העירייה ביום רביעי הבא

תגובות פייסבוק

כתבות נוספות

דילוג לתוכן