חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יהדות התורה חזרה בתשובה? גולדקנופף: "הזדמנות לתקן עוול היסטורי"

גולדקנופף בנאומו אמש

שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף: "יש לנו הזדמנות לתקן את העוול ההיסטורי ולשוב לחבל עזה"; נאומו המלא של יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף בכנס לנצחון ישראל הערב.

גולדקנופף דיבר בכנס ואמר: "ברשות ידידי ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראשי תנועת 'נחלה' הגב' דניאלה וייס ומר צבי אלימלך שרבף, מכובדי כולם.

בראשית דברי אני מתפלל יחד עם כלל עם ישראל להשבתם המהירה של החטופים ולרפואתם השלימה של הפצועים. ומכאן אני שולח את תנחומי למשפחות השכולות.

התורה פותחת ב"בראשית ברא אלקים את השמיים ואת הארץ" ידועים דבריו של רש"י במקום: אמר רבי יצחק, לא היה צריך להתחיל את התורה אלא "מהחודש הזה לכם" שהיא מצוה ראשונה שנצטוו ישראל. ומה טעם פתח בבראשית? משום "כֹחַ מַעֲשָיו הִגִיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גוֹיִם".

שאם יאמרו אומות העולם לישראל: "לסטים אתם שכבשתם ארצות שבעה גוים", הם אומרים להם: "כל הארץ של הקדוש ברוך הוא היא; הוא בראה, ונתנה לאשר ישר בעיניו. ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו".

הסיבה המרכזית שהקדוש ברוך הוא פתח בסיפור מעשה בראשית, היא כדי להוכיח קבל עם ועולם שהוא ברא את העולם, ולו יש את הזכות לתת חלקים ממנו למי שהוא רוצה, ומשכך לא יכולים אומות העולם לטעון שבני ישראל גזלו את ארץ ישראל במהלך כיבוש הארץ, כיוון שעשו זאת בהוראת ה' שהוא בראה והוא נתנה להם.

ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל!

עם כניסתי לתפקיד שר הבינוי והשיכון לקחתי את הצוות שלי לבקר במוזיאון גוש קטיף, במטרה לראות מקרוב את ההשלכות של מסירת חלקים מארץ ישראל לאויב הפלסטיני.

גולדקנופף בנאומו אמש
גולדקנופף בנאומו אמש

הזדעזעתי לראות את המראות הקשים של הגירוש, ובפרט את הצעד שמדינת ישראל נקטה לגרש יהודים על לא עוול בכפם, כאשר כולם רואים שהמצב הביטחוני רק הלך והחריף מאז הגירוש, עד לאותו אסון איום ונורא של השביעי לאוקטובר.

למרות ההבטחות של ראשי המדינה דאז, שהתחייבו לביטחון אחרי מסירת השטחים. היום ברור לכולם שזאת הייתה טעות חמורה, ויתור על חלקי ארץ ישראל, לא רק שאינו מביא ביטחון, אלה הוא גורם באופן ישיר לשפיכות דמים של יהודים.

בהלכות שבת בסימן שכ"ט בשולחן ערוך כתוב: ובעיר הסמוכה לספר אפילו לא באו אלה על עסקי תבן וקש מחללים עליהם את השבת, משום סכנת נפשות.
דהיינו על חשש סכנת נפשות יוצאים למלחמה, כל שכן על סכנת נפשות ודאית כפי שראינו בשביעי לאוקטובר.

המלחמה בה אנו נמצאים כעת, נכפתה עלינו בעקבות הטבח הנורא. אתמוך בידי ממשלת ישראל לתקן את העוול הנורא ולשוב לגוש קטיף וחבל עזה, שהיו מקום יישוב יהודי מקדמת דנא. יישוב גוש קטיף מחדש יצרוב תודעה בקרב האויב ויגביר את הביטחון של אזרחי ישראל.

צריך כמובן לדאוג למרכיבי ביטחון שיגנו על התושבים, אך אין ספק שחידוש היישוב היהודי במקום יהיה תיקון עוול היסטורי, שיסייע בהגנה על עם ישראל וארץ ישראל. אם אכן ממשלת ישראל תקבל החלטה כזו, אפעל כדי ליישם את החלטת הממשלה ולסייע ביישוב של חבל הארץ הזה ולחדש ימינו כקדם".

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן